Future Cup 2012 – második nap

2012. augusztus 20. - 19:49 | Sport

Vasárnap véget ért az FC Budapest által immár harmadik alkalommal megrendezett kétnapos ifjúsági labdarúgótorna.

A nemzetközi mezőnyben az FCZ Brno csapata bizonyult a legjobbnak, a második helyezést a Rapid Wien szerezte meg, a harmadikat pedig a házigazda FC Budapest korosztályos gárdája (2002. január 1-je után születettek). A Dunaszerdahelyi területi válogatott a 14. pozíción zárta a seregszemlét.

A második nap eredményei (alapcsoportok és helyosztók):

Sparta Praha–CFR 1907 Kolozsvár 2:2, FCZ Brno–Sigma Olomouc 8:1, Hertha 03 Berlin–Matejka Kinder 2:3, Rapid Wien–FC Budapest 1:4, FA Bratislava–Slovan Bratislava 2:1, Győri ETO–ACS Tamap Brassó 0:3, Fulham FC–Videoton 2:1, Dunaszerdahelyi területi válogatott–MŠK Žilina 1:2, CFR 1907 Kolozsvár–Sigma Olomouc 5:1, ACS Tamap Brassó–Slovan Bratislava 0:4, Fulham FC–Dunaszerdahelyi területi válogatott 8:0, MŠK Žilina–Videoton 2:0, Sigma Olomouc–Brassó 3:5, Dunaszerdahelyi területi válogatott–Videoton 4:2, Kolozsvár–Slovan Bratislava 1:0, Fulham FC–MŠK Žilina 3:2, Sparta Praha–FA Bratislava 3:4, Hertha 03 Berlin–Matejka Kinder 4:1, Brassó–Dunaszerdahelyi területi válogatott 3:2, Sigma Olomouc–Videoton 5:1, Kolozsvár–Fulham FC 0:1, FA Bratislava–Hertha 03 Berlin 2:3, Slovan Bratislava–MŠK Žilina 4:2, Sparta Praha–Matejka Kinder 4:1, Sparta Praha–FCZ Brno 0:1, Győri ETO–FA Bratislava 3:0, FC Budapest–Hertha 03 Berlin 2:1, Matejka Kinder–Rapid Wien 1:2.

Elődöntők:

FCZ Brno–Győri ETO 1:0, FC Budapest–Rapid Wien 1:2.

Mérkőzés a 3–4. helyért: Győri ETO–FC Budapest 1:2.

Döntő: FCZ Brno–Rapid Wien 2:0.

Végső sorrend:

1. FCZ Brno, 2. Rapid Wien, 3. FC Budapest, 4. Győri ETO, 5. Herta 03 Berlin, 6. FA Bratislava, 7. Sparta Praha, 8. Matejka Kinder, 9. Fulham FC,
10. CFR 1907 Cluj, 11. Slovan Bratislava,
12. MŠK Žilina, 13. ACS Tamap Brassó,
14. Dunaszerdahelyi területi válogatott, 15. Sigma Olomouc, 16. Videoton FC.

Különdíjasok:

Legjobb magyar játékos: Skribek Alen (FC Budapest).

Legjobb kapus: Adam Stejskel (FCZ Brno).

Gólkirály: Adam Hlozek (FCZ Brno).

Legjobb játékos: Mohamed Wate (Rapid Wien).

Különdíjas: Tomas Suslov (Kinder Matejka).

A csallóköziek kerete:

Farkas, Kilacsko (FK Somorja/Jóka), Varga, Molnár J. (STK Somorja), Barna (Nagymegyer), Bögi (DAC/Bögellő), Molnár B., Patasi (Bős), Puha (Csütörtök), Szeghy, Vass M. (Balony), Tučný, Vass (DAC), Ollári (FC Bögellő) és két lány: Feketevízy (Csütörtök), Nagy (Bögellő/Nyárasd). Edző: Bögi Ferenc.

(lel)

Címkék: Future Cup