Nem bírtak a miskolci jegesmedvékkel az érsekújváriak

2013. február 13. - 11:39 | Sport

Kedd este az érsekújváriak otthonában nagy lépést tett a Miskolc a rájátszás felé a MOL Liga nemzetközi jégkorongbajnokságban.

A rossz időjárás miatt korábban elhalasztott meccs pótlásán a vendégek az első harmadban alapozták meg sikerüket, kétszer is bevették Križan kapuját. A Nyitra-partiak ugyan a második harmadban szépítettek, majd nagy elszántsággal rohamoztak, de egyenlítésre nem futotta erejükből. Budai, a miskolciak hálóőre ugyanis parádés alakításokat produkált, lehúzta a rolót. A harmadik harmadban feszültté vált a légkör, több esetben kakaskodás, dulakodás szemtanúi voltak a nézők. A végén a kapusukat is lehívták a jégről a hazaiak, de ez sem segített, s a Jegesmedvék rendkívül fontos három pontot zsákmányoltak.

Ezzel egy lépésre kerültek a rájátszástól, míg az érsekújváriak vereségükkel rontottak pozíciójukon. „Az első harmadban gyermeteg hibákat vétettünk, ott ment el a meccs. Utána felgyorsítottuk a játékunkat, temérdek ziccerünk volt, de ezekből csak egyet egyet értékesítettünk, így nem sikerült fordítanunk”– értékelte védencei produkcióját a vesztes csata után a hazaiak trénere, Róbert Spišák.

Érsekújvár–Miskolci Jegesmedvék 1:2 (0:2, 1:0, 0:0). Gólok: Barcák (32.), ill. Fodor (7.), Popovics (18.).

1. Dab. Docler 43 32 3 2 6 192:92 104
2. Miskolci Jegesmedvék 44 25 3 4 12 187:117 85
3. Csíkszereda 43 21 3 5 14 138:132 74

4. Érsekújvár 43 22 3 1 17 142:126 73
5. Corona Brasov 42 19 5 2 16 143:122 69
6. Ferencváros-ESMTK 42 5 4 3 30 101:183 26
7. Újpesti TE 43 3 2 6 32 78:209 19

A folytatásban javíthat pozícióján a Nyitra-parti együttes, mely február 15-én (péntek) a tabellaszomszéd Csíkszereda csapatát fogadja. A találkozó kezdési időpontja 18.00 óra.