II. labdarúgóliga, 30. forduló: Véget ért a DAC pazar veretlenségi sorozata

2013. május 18. - 19:46 | Sport

Tizenkét meccsen át egyik ellenfele sem tudta bajnoki meccsen két vállra fektetni a DAC-ot, de szombaton Liptószentmiklósón véget ért az immár Corgoň Ligás dunaszerdahelyiek pazar veretlenségi szériája.

A kiesőjelölt közép-szlovákiaiak klubvezetése a szerdai pótolt meccsen elszenvedett újabb kudarc után (Lipt. Mikuláš–Rimaszombat 1:2) menesztette Ján Karaffa vezetőedzőt, aki győzelemmel debutált a hazaiak kispadján. Radványi Miklós, a DAC vezetőedzője ezúttal a bővebb keret tagjainak is játéklehetőséget kínált. A csallóközieket a 15. percben Gerát juttatta vezetéshez, fordulás után a vendéglátók büntetőből egyenlítettek, majd tíz perccel a meccs vége előtt a győztes találatot is megszerezték.

A rimaszombatiak teljesítették az elvárásokat, 2:0-ra verték a somorjaiakat.

Vendéglátóként buktak a vágsellyeiek, értékes pontokat raboltak a szenciek.

A 31. forduló eredményei:

Liptovský Mikuláš–DAC 2:1 (0:1), g.: Lišivka (70. – 11-esből), Tomko (ill. Gerát (15.).

Michalovce–SFM Szenc 1:2 (0:0), g.: Jurčo (72.), ill. Držík (49., 75).

Dubnica n/V.–Dolný Kubín 1:0 (1:0), g.: Šmahajčík (36.).

Ružiná–Podbrezová 0:4 (0:1), g.: Havrilko (2., 85.), Szőke (82.), Tubonemi (90.).

Rimaszombat–FC STK 1914 Somorja 2:0 (1:0), g.: Pribula (43.), Sivčevič (67.).

Vágsellye–Bardejov 0:3 (0:1), g.: Paukner (26.), Jakubjak (73. – öngól), Lukáč (88.).

1. DAC 31 19 6 6 39:24 63

2. Podbrezová 31 15 12 4 44:20 57

3. SFM Szenc 31 15 8 8 44:29 53

4. Bardejov 31 16 4 11 40:33 52

5. Vágsellye 31 12 4 15 40:44 40

6. Michalovce 31 11 6 14 39:43 39

7. Rimaszombat 31 11 6 14 37:44 39

8. STK Somorja 31 9 11 11 27:30 38