Sportlövészet: Rácz László és a dunaszerdahelyi csapat didala

2013. szeptember 29. - 12:19 | Sport

Somorja – Befejeződött a Nemzetközi Lövészeti Szuperliga 20., jubileumi versenyéve.

A csallóközi és magyarországi sportlövészeti klubok együttműködésére épülő bajnokságot 1993-ban indították útjára lelkes sportolók: Reicz Árpád, Rácz László és Borbély László. A jubileum alkalmából a szervezőbizottság emlékérmeket és okleveleket adományozott az alapítóknak, illetve további versenyzőknek: Reicz Teréziának, Kozák Tibornak, Rácz Tamásnak, Rácz Dávidnak, ifjabb Borbély Lászlónak, Horváth Gábornak és Gábriel Jánosnak, a Gönyüi Klub elnökének.

A somorjai zárófordulót Rácz László, a dunaszerdahelyi lövészklub tagja nyerte, s egyben ő lett – a négy kör összesített eredményei alapján – a 2013. év legjobb lövője a szuperligában. A nők versenyének élén a bősi Szabó Mária végzett. Csapatban pedig a Dunaszerdahelyi 245. számú Lövészklub legénysége állhatott fel a dobogó legfelsőbb fokára.

A 4., záró forduló eredményei:

Egyéni verseny

Férfiak

1. Borbély László (Dunaszerdahely) 192 kör

2. Rácz Tamás (Dunaszerdahely) 190 kör

3. Pulai Balázs (Écs) 190 kör

(Megj. A 2-3. helyezésről a “belső” tizesek száma döntött – Rácz Tamásnál 7, Pulai Balázsnál 5 ilyen találat fordult elő.)

Sortűz Kiss Csaba emlékére

A résztvevők a verseny végén sortűzzel, valamint egyperces néma csendel tisztelegtek a néhány nappal ezelőtt tragikusan elhunyt Kiss Csaba emléke előtt. A győri MTTSZ ügyvezető elnöke nagyon sokat tett annak érdekében, hogy a Szuperliga megalakuljon, és két évtizeden át – szoros barátságban a két ország sportlövői között – zökkenőmentesen működjön.