Formula-1: Kevesebb mint 2 másodperc alatt cserélt kereket a Red Bull

2013. november 18. - 12:53 | Sport

Világcsúcsnak számító 1.923 másodperc alatt cserélt kereket a Red Bull Forma-1-es csapat vasárnap, az Egyesült Államok Nagydíján, a texasi Austinban.

A szenzációs teljesítményt az ausztrál Mark Webber boxkiállásakor nyújtották a szerelők, és ezzel megjavították saját, 2.05-ös rekordjukat, amelyet idén márciusban, a Malajziai Nagydíjon állítottak fel. A boxkiállás azóta gyorsult fel jelentősen az F1-ben, hogy 2010-ben betiltották a tankolást a futam közben.

A Red Bullnak nem csak emiatt marad emlékezetes a verseny, amelyet másik pilótája, a negyedik világbajnoki címét már korábban bebiztosító német Sebastian Vettel nyert meg. A 26 esztendős sportoló idei 12. GP-győzelmét aratta, és sorozatban nyolcadszor intették le elsőként, ezzel megdöntötte honfitársa, a hétszeres vb-győztes Michael Schumacher 2004-es rekordját. Schumacher a hetedik vb-diadalának évében egymás után hét GP-n nyert.

A Forma-1-es világbajnokság idei szezonja vasárnap, a Brazil Nagydíjjal zárul.