Bajnokok Ligája - Kikapott, de nyolcaddöntős a Chelsea, emberhátrányban verte az Ajax a Barcát!

2013. november 27. - 08:03 | Sport

Bázeli veresége ellenére a Chelsea bejutott a labdarúgó Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjébe, míg az előző idényben döntős Borussia Dortmund 3-1-re nyert kedden a vendég Napoli ellen, és ezzel életben tartotta nyolcaddöntőbe jutási reményeit.

Az F csoportban szereplő német csapat a csoportkör ötödik fordulójában győzelmi kényszerben lépett pályára, és már a 10. percben vezetést szerzett, végül pedig megérdemelten gyűjtötte be a három pontot. A Dortmund a záró fordulóban a pont nélküli Olympique Marseille-hez látogat, míg a vele azonos pontszámmal álló olasz csapat az Arsenalt fogadja.

Az E csoportban a végig pályán lévő Szalai Ádám csapata, a Schalke 04 gól nélküli döntetlent ért el a sereghajtó Steaua Bucurestinél, míg az első helyen álló Chelsea pedig - akárcsak az első fordulóban otthon - ismét kikapott az FC Baseltől. A győztes gól a 87. percben született. Ezzel együtt az angol csapat továbbjutott. Szalaiék a záró fordulóban a náluk eddig egy ponttal többet szerző bázelieket látják vendégül.

A G csoportban az Austria Wien megszerezte első gólját a sorozatban az FC Porto ellen, ez pontot ért, de a továbbjutási esély elszállt. Az utolsó fordulóban az ötpontos Porto a biztos csoportgyőztes Atlético Madrid otthonában lép pályára, míg a hatpontos Zenit a bécsiek vendége lesz.

A H csoportban az Ajax Amsterdam - amely a második félidő elején emberhátrányba került - nagy csatában legyőzte a már továbbjutó Barcelonát, ám sorsa az utolsó fordulóban dől el, mivel az AC Milan nyert a Celtic Glasgow otthonában. A záró körben az olasz együttes látja vendégül a holland riválisát.

Bajnokok Ligája, csoportkör, 5. forduló:

E csoport:

Steaua Bucuresti (román)-FC Schalke (német) 04 0-0
--------------------------------------------------

FC Basel (svájci)-Chelsea (angol) 1-0 (0-0)
-------------------------------------------
g: Salah (87.)

Az állás: 1. (és már továbbjutott) Chelsea 9 pont, 2. FC Basel 8, 3. Schalke 04 7, 4. Steaua Bucuresti 3

Basel-Chelsea

F csoport:

Arsenal (angol)-Olympique Marseille (francia) 2-0 (1-0)
-------------------------------------------------------
g: Wilshere (1., 65.)

Borussia Dortmund (német)-Napoli (olasz) 3-1 (1-0)
g: Reus (10.- 11-esből), Blaszczykowski (60.), Aubameyang (78.), illetve Insigne (71.)

Az állás: 1. Arsenal 12 pont, 2. Dortmund 9 (9-5), 3. Napoli 9 (8-9), 4. Olympique Marseille 0

Arsenal-Marseille:

Dortmund-Napoli:

G csoport:

FC Porto (portugál)-Austria Wien (osztrák) 1-1 (0-1)
----------------------------------------------------
g: Martinez (48.), illetve Kienast (11.)

Zenit (orosz)-Atlético Madrid (spanyol) 1-1 (0-0)
-------------------------------------------------
g: Alderweireld (74. -öngól), illetve Lopez (53.)

Az állás: 1. (és már továbbjutott) Atlético Madrid 13 pont, 2. Zenit 6, 3. FC Porto 5, 4. Austria Wien 2

H csoport:

Celtic Glasgow (skót)-AC Milan (olasz) 0-3 (0-1)
------------------------------------------------
g: Kaká (13.), Zapata (49.), Balotelli (60.)

Ajax Amsterdam (holland)-FC Barcelona (spanyol) 2-1 (2-0)
---------------------------------------------------------
g: Serero (19.), Hoesen (42.), illetve Xavi (49. - 11-esből)

Az állás: 1. (és már továbbjutott) Barcelona 10 pont, 2. AC Milan 8, 3. Ajax Amsterdam 7, 4. Celtic Glasgow 3

Celtic-Milan:

Ajax-Barcelona:

A csoportok első két helyezettje jut a nyolcaddöntőbe, a harmadikok átkerülnek az Európa Ligába.