Dakar 2014: Az első 12-ben végeztek a szlovák motorosok, Coma negyedszer győztes

2014. január 18. - 19:11 | Sport

A legendás Dakar-rali 35. évfolyamát a motorosok között a spanyol Marc Coma nyerte, immár negyedszer.

Štefan Svitko, a Slovnaft Team KTM-es versenyzője az összetettben a kilencedik helyet szerezte meg. A motoros a szombati 157 kilométeres, La Serenából a célállomásig, Valparaisóig tartó szakaszon tizenkettedikként ért célba, 10:48 perces hátránnyal a szakaszgyőzelmet arató Cyril Deprés mögött.

Svitko számára ezt volt az ötödik Dakar, a legjobb eredményét 2012-ben érte el, amikor is 5. lett.

Ivan Jakeš, aki a szlovákok közül az eddigi legjobb eredményt érte el a tavalyi negyedik helyezésével, idán a 11. lett. A NAD RESS Adventure team színeiben induló motoros számára ez volt a hetedik Dakar. Deprés mögött 10:35 perccel ért célba a zárószakaszon.

Az utolsó szakaszon egyébként Joan Barreda Bort volt a leggyorsabb.

A 37 éves katalán Marc Coma 2006, 2009 és 2011 után negyedik alkalommal győzedelmeskedett a Dakar-ralin. A címvédő Cyril Despres a negyedik helyet szerezte meg.

A legsikeresebb motoros a Dakaron továbbra is a francia Stéphane Peterhansel, aki hat alkalommal diadalmaskodott: 1991, 1992, 1993, 1995, 1997, 1998.

A Nani Roma által vezetett, Michel Périn által navigált Mini (Foto: AP/TASR)

Az autósok mezőnyében a Giniel De Villiers, Dirk von Zitzewitz dél-afrikai, német kettős volt a leggyorsabb a zárószakaszon. Az összetettben azonban a spanyol Nani Roma nyerte az idei Dakart, ezzel a 42 éves versenyző a Dakar történetének harmadik olyan szereplője, aki motorral és autóval is első tudott lenni. Korábban ez a francia Hubert Auriolnak és Stéphane Peterhanselnek sikerült. Roma 2004-ben nyerte meg a motorosok versenyét.