Corgoň Liga: DAC - MFK Košice 0:0 (Online)

2014. március 1. - 15:28 | Sport

Élőben közvetítettük a DAC soron következő bajnoki mérkőzését.

Peter Majerník csapatkapitány így értékelte a mérkőzést:

90+ perc: VÉGE. Első tavaszi mérkőzésén gyenge játékot mutatott a DAC, nem sok pillanatban mutatkozott meg az emberelőnyük sem a második félidőben. Egy pontot sikerült otthon tartaniuk.

90+ perc: A vendégek tizenhatosán belül N'Guekam dobja fel magát három kassai védő között, a bíró sárgával bünteti.

90+ perc: Épp Haskič alakít ki helyzetet a DAC tizenhatosán belül. Három védő között lavírozik, majd fennakad Majerník lábán. A játékvezető közel állt, de továbbot intet.

89. perc: Cserélnek a vendégek: Novák helyére Haskič érkezik.

88. perc: Ujlaky indulhatott meg a jobb szélen, majd ahelyett, hogy passzolt volna, fölé lőtt.

86. perc: Szabó végezte el a szabadrúgást, az egytagú sorfal ellenére ballal nem vállalta el a kapura lövést a rövid felsőbe, inkább csak beívelt, a védők viszont kifejelték a labdát.

85. perc: Viazanko szabálytalankodott Brašeň-nyel szemben a tizenhatos bal sarkánál.

82. perc: Szabó tört előre a jobb szélen, ahol megkapta a labdát, majd testcsellel befele mozgott, végül ballal a hosszú sarkat vette célba, ám mellélőtt.

80. perc: Tofiloskit ápolni kell, még az előző ütközése miatt.

79. perc: Majerník és Valenta is kapott egyet, utóbbi után Čaušič tüzelt kapura úgy 30-ról, kevéssel a hosszú felső fölé. Tofiloski nyújtozkodott, de nem ért bele.

77. perc: Második cserelehetőségét használja ki a DAC: Szarka le, N'Guekam be. A Kassánál pedig Diaby-t váltja Ostojić.

76. perc: Tofiloski kissé meg is sérül.

75. perc: Tofiloski kiejtette a labdát egy jobboldali beadás után, de a védőknek sikerült menteniük!

73. perc: Novák küzdötte fel magát a DAC tizenhatosáig, ott viszont már túl sok volt a védő, szerelték.

72. perc: HELYZET! Szabó bal oldali beadását követően a védők fejelték le a labdát Gergel elé, aki kapásból tüzelt - kevéssel mellé.

70. perc: Szarka tartotta meg a labdát a tizenhatoson belül, majd kissé pontatlanul tette vissza azt a berobbanó Brašeň elé, akit szerelni tudtak a védők. A labda pedig hiába került vissza Szarkához, ő már lesen volt.

67. perc: Brašeň (DAC) dolgozta meg kissé az ellenfél csapatkapitányát, Šinglárt.

A buzdításra nem lehet panasz, a gyenge mutatott játék ellenére zengett előbb is a Hajrá DAC!

64. perc: Diaby-nak ívelték előre a labdát a kassaiak, aki meg tudta tartani a védők között, majd kitette Viazankónak a jobb szélre, őt viszont már szerelték.

61. perc: Viazanko indult meg egyedül, de a DAC-védők szerelték.

60. perc: Szabó ívelt középre balról egy szabadrúgásból, a labda veszélyesen érkezett, de csak a kassai fejeket ért.

58. perc: Krišto helyére Valenta érkezett a DAC-nál.

56. perc: Gergel ívelt középre, csakhogy ott nem volt senki.

54. perc: Krišto rettenetesen adott be. Szabadrúgásból túlságosan alányúlt, és a labda érintés nélkül hagyta el a játékteret.

53. perc: Penksa fogta Diaby kemény löketét.

51. perc: Szabó Ottó tüzelt a tizenhatos jobb sarkától ballal, ezúttal azonban veszélytelenül. Tofiloski kapus könnyedén fogta.

50. perc: PIROS LAP: Dordevič megkapta második sárga lapját, miután szabálytalankodott Gergellel szemben. Emberelőnyben a DAC!

48. perc: Penksa ismét megelőzte a kassai támadókat.

48. perc: Bašista maradt lent ismét a földön, nem fest túl jól, de folytatja.

47. perc: Penksa hatalmasat mentett: Diaby-t vették célba egy centerrel a vendégek, Penksa azonban leszedte előle a labdát, így talán egy góltól mentette meg csapatát.

46. perc: A vendégek kezdték a második félidőt.

________________________________________

45. perc: Vége az elsó félidőnek. Egyelőre mintha még téli álmukat aludnák a játékosok.

43. perc: Két pontatlan kassai indítást is Penksa kapus semlegesít.

41. perc: A Szarka (DAC) ellen elkövetett szabálytalanságot követően a bal szélről ívelhettek középre a hazaiak, de a vendégek kifejelték a labdát.

39. perc: A csapatkapitány, Majerník (DAC) fejelt veszélyesen egy szöglet után.

36. perc: Dordevič (MFK) kapott sárga lapot.

35. perc: Bašista (MFK) esett rosszul a saját kapuja előtt, de tudja folytatni a játékot.

34. perc: Egész pofás akcót dolgoztak ki a DAC játákosai, Ujlaky egy kényszerítőt követően futott el a jobb szélen, majd középre adott, Krišto sarokkal tette tovább, Gergel elől azonban már mentettek.

31. perc: Egy szögletet követően Bašista robant be a DAC kapuja előtt, de mellé fejelt.

30. perc: Stralka Gábor (DAC) kap sárgát.

29. perc: A kassa kapuja előtt alakult ki egy kisebb feszültség, sok-sok fejelgetést követően Ujlakynak sikerült középre ívelnie, Szarkának pedig kapura fejelnie, ám gyengén.

27. perc: Novák (MFK) ismét csak a sorfalat találja el.

26. perc: Čaušič masszírozta meg keményen az egyik vendégtámadót, sárga járt érte, valamint veszélyes szögből végezhetett el szabadrúgást a vendégcsapat.

24. perc: Viazankót (MFK) szerelték az utolsó pillanatban a DAC-védők.

22. perc: Penksa (DAC) kpaus óriásit lepkézett! Egy baloldali beadás alá futott rendesen - a labda Viazanko (MFK) elé került, aki viszont nem tudta azt a kapuba juttatni, mert belelőtte a földön fekvő kapusba. Óirási vendéghelyzet maradt ki.

21. perc: Novák (MFK) szabadrúgása a sorfalban végzi.

20. perc: Bukata (MFK) lövése vágódik le a DAC védőiről.

19. perc: Krišto (DAC) lövését eltörte, harmincról próbálkozott, a labda alig gurult el az alapvonalig...

17. perc: Diaby (MFK) támadó szabálytalanságát kvöetően a DAC kapujától kifele ítél szabadrúgást a bíró. A támadó lefogta védőjét.

15. perc: A horvát Krišto (DAC) kap sárgát kemény belemenéséért.

14. perc: GYÖNYÖRŰ LÖVÉS! Szabó (DAC) végezhetett el szabadrúgást, kiváló szögből. A tizenhatos jobb sarkától ballal eltekerte a sorfal felett, Tofilovskýnak nyújtózkodnia kellett, hogy kiszedje a jobb felsőből.

12. perc: Veszélyes helyzetet dolgozott ki a Kassa: a jobb oldalon indultak meg a vendégek, fölényben voltak, támadójuk az alapvonalig terelgette a labdát, majd visszaadta középre, de mindenki mögé, így gólhelyzet ismét nem alakult ki.

10. perc: Roman Gergel (DAC) tüzelt úgy 25-ről, félmagasan, jócskán mellé.

8. perc: Még nem igazán sikerült a játékosoknak rápörögniük arra, hogy tavasz van, az idő príma a meccshez. Egyelőre sok a pontatlanság, és unalmas a meccs.

6. perc: Rég nem lehetett hallani ezeket a szavakat a lelátóról: Ki a jobb D A C! Hajrá DAC, hajrá DAC!

5. perc: Ezúttal a kassaiak kapusa előtt végezhetett el szabadrúgást a DAC. a beadás balról jött, Szarka hiába lökdösődött, a labda nem jutott el hozzá.

3. perc: Két kassai szöglettel indult a mérkőzés, de nem alakult ki komolyabb veszély a DAC kapuja előtt.

1. perc: A DAC kezdte a mérkőzést.

__________________________________________

A kezdőcsapatok:

DAC: Penksa – Szabó, Turňa, Čaušič, Ujlaky – Brašeň, Majerník (C), Gergel, Straka – Krišto, Szarka.
Cserék: Pernecký – Šnirc, Boya, N'Guekam, Kwin Kwin, Taner, Valenta.

MFK Košice: Tofiloski – Kavka, Korijkov, Sekulić, Dordevič – Bašista, Šinglár (C), Viazanko, Bukata – Diaby, Novák.
Cserék: Ružinský – Huk, Ostojić, Urban, Skvašík, Pačinda, Haskič.

Forrás: onlajny.eu

A tulajdonosváltásnak köszönhetően szombaton délután egy megújult, megerősített gárda rajtol el a Corgoň Ligában. A végeken veszteglő, a bundaügy kapcsán pontlevonással, pénzbüntetéssel sújtott sárga-kékek a kassai MFK együttese elleni összecsapáson (16.30) kezdenék el a pontok gyűjtését, a remélt felzárkózást. Bővebben...

1. Slovan 19 13 3 3 41:22 42
2. Trenčín 19 11 3 5 47:20 36
3. Ružomberok 19 9 4 6 38:31 31
4. Senica 19 9 4 6 29:22 31
5. Myjava 19 9 3 7 34:29 30
6. Trnava 19 8 4 7 26:29 28
7. B. Bystrica 19 7 6 6 31:24 27
8. Zl. Moravce 19 8 3 8 24:28 27