Corgoň Liga: DAC - ViOn Zlaté Moravce 1:0 (Online)

2014. április 12. - 18:03 | Sport

Élőben közvetítettük a DAC soron következő bajnoki mérkőzését.

90+ perc: Két perc hosszabbítás után lefújta a mérkőzést a bíró. Összességében nem egy látványos és izgalmas meccsen vagyunk túl, de általában az úgymond kötelező győzelmek születnek meg a legnehezebben.

90. perc: Utolsó cseréjét is kihasználja a DAC: Valenta áll be Brašeň helyére.

89. perc: Szöglet szögletet követett, majd az egyik után Ujlakyhoz került a labda, aki 25-ről csúnyán mellélőtt.

88. perc: Matúš kapott szép indítást a jobb szélen, majd a tizenhatos szélétől tüzelt a rövid sarokra, Kuciak nagyot védett.

86. perc: A szöglet a rövid sarokhoz érkezett, Matúš próbált fejelni, de megelőzték.

85. perc: Ujlaky harcolt ki egy szögletet.

83. perc: Cserél a DAC: Krišto megy le, Kwin érkezik a helyére.

82. perc: Próbálja tartani a labdát a DAC, félig-meddig sikerrel.

80. perc: Egy kontra során Gergel indult meg a bal szélen, majd mikor a tizenahtoson belülre ért, középre tette a labdát, Matúš viszont becsúszva sem érte el.

79. perc: Bolinha lövésébe önfeláldozóan vetődött bele Turňa.

78. perc: HELYZET: Egy bal oldali szabadrúgást követően Mazan a rövid sarokról fejelt, de éppen Penksa kezébe.

76. perc: Oránik ívelt a DAC kapuja elé szabadrúgásból, de a védők menteni tudtak.

74. perc: Gergel vérző kezét bekötötték, és máris gyors léptekkel vezetett egy ellentámadást. A társak azonban rosszul helyezkedtek, nem volt kinek passzolni.

72. perc: Gergel marad lent a földön, miután Mazannal ütközött, ápolni kell, a kezét fogja.

70. perc. Kettős csere a vendégeknél: Lukáš Kováč és Lukáš Szabo heylett Adrián Candrák és Peter Mazan áll be.

69. perc: GÓLHELYZET! Brašeň príma lefordulásával indult az akció a bal szélen, majd ő ugratta ki Szabót, aki az alapvonaltól tette középre, Pintér gyengén tisztázott, Gergel elé került a labda, aki a hosszú sarkat célba véve tüzelt, de nem találta el a kaput.

68. perc: Bolinha távoli lövésére kellett nagyot vetődnie Penksa kapusnak!

67. perc: Brašen ugratta volna ki két védő között Ujlakyt, de sajnos a sarkára pattant a labda és elvesztette.

66. perc: Chren marad lent a félpályánál a Krištóval való ütközés után, utóbbi sárgát kap.

64. perc: Szabó a kapu közvetlen közelében tömörülő játékosok helyett a hosszú sarokhoz ívelte a labdát. Straka ment utána de három védő között végül elvesztette.

63. perc: Gergel lapos lövése egy védőn megpattanva hagyja el a játékteret. Szöglet.

A nézőszám: 4518!

61. perc: Első csere a DAC-nál: Nurkovic le, Matúš be.

58. perc: Perceken keresztül beszorította a kapuja elé a DAC-ot az ellenfél, de komolyabb helyzetet nem tudtak kidolgozni. Babic lövését Penksa fogta.

55. perc: Nurkovicot szabálytalanul tartották fel, szabadrúgás a DAC-nak.

53. perc: Turňa jobbról ívelt középre, Nurkovic azonban kapásból akart lőni, de eltörte a labdát, így nem találta el a kaput.

52. perc: Chren távoli lapos szabadrúgása rendkívül gyenge volt, alig jutott el az alapvonalig.

50. perc: Ujlaky fektetett el egy védőt a jobb szélen, majd középre adta a labdát, Gergel fejese azonban elkerülte a kaput.

48. perc: Egy ütközés után Brašeň maradt lent a középpályán.

47. perc: Babic fejese egy védőről pattant le.

46. perc: A DAC kezdte a második félidőt.

__________________________________________________

Bár a DAC közelebb állt ahhoz, hogy növelje előnyét, mint a vendégek az egyenlítéshez, de az egygólos vezetés sosem egy életbiztosítás.

45. perc: A bíró pontosan a félidő leteltekor lefújja a mérkőzést.

44. perc: Brašeň és Nurkovic játszott össze a tizenhatos előterében, de szerelték őket.

43. perc: Bolinha 25-ről az előtte keresztbefutó Pribula hátát találta el.

42. perc: Kováč tette le a labdát Babicnak, aki durván fölélőtt.

40. perc: Pribula és Szabo várta a beadást a DAC tizenhatosán belül, Pribula még bele tudott érni a beívelt labdába, de ezután szerelték.

38. perc. A szöglet után a tizenhatostól a bolyba visszafejelt labda majdnem ismét gondot okozott.

37. perc: Szép kombinatív támadást vezetett a DAC a bal szélen, melynek végén Brašeň tette középre, Nurkovicot viszont megelőzték.

35. perc: ÓRIÁSI HELYZET! Krišto lavírozott két védő között az ellenfél tizenhatosánál, majd középre tette Gergelhez, aki egyből tüzelt. Kuciakről kijött a labda, Nurkovic viszont nem tudott hatékonyan lecsapni rá. Egy védő lábáról a levegőbe repült a laszti, majd a kapus leszedte Nurkovic elől.

33. perc: Kováč lövése kerüli el a DAC kapuját.

31. perc: ZICCER! Gergel szerezhette volna meg a DAC második gólját. Egy védelmi hiba után a kapus előtt termett a labdával, őt viszont egy csellel nem sikerült elfektetnie, viszont így is megpróbálta átemelni felette a labdát, csakhogy gyengén nyúlt alá, és a kapus megfogta.

29. perc: Gergel próbálkozott egy távoli lövéssel, de jócskán fölédurrantott.

28. perc: Krišto adott gyönyörű labdát ki a bal szélre Szabóhoz, aki pedig onnan középre ívelt, a kapu előtt viszont a fölényben lévő DAC-támadók elszerencsétlenkedték a helyzetet.

27. perc: Nurkovicnak ívelték fel a labdát, de a magas támadó csak a levegőbe fejelte azt, majd elveszítette.

25. perc: Penksa mnt ismét! Bolinha kapta a labdát a tizenhatoson belül, majd egy védőt testcsellel becsapott, végül kapura lőtt, Penksa azonban ismét vetődve szögletre mentett.

24. perc: Ujlaky próbálta szöktetni magát a jobb szélen, mivel a társak nem igazán érkeztek segíteni neki.

22. perc: Egy baloldali szöglet a rövid sarokhoz érkezik a DAC kapujánál, a védők mentenek.

A Nyitra mérkőzést nyert, és ha a DAC nem szeretné, hogy hat pont alá csökkenjen az előnye velük szemben, akkor szintén nyerniük kellene.

20. perc: NAGY HELYZET! Gergel lövését kiütötte maga elé ütötte ki Kuciak kapus, az épp ott ólálkodó Krišto azonban rendkívül gyöngén ért a labdába, így Kuciaknak másodjára sikerült megszereznie. Nurkovic pedig még reklamálásért kap egy sárgát is.

18. perc: Gyor ellentámadásba lendült a DAC, a labda a középpályáról azonban a két bemozduló támadójuk közé érkezett, és Kuciak ért oda rá előbb.

17. perc: Orávik az éles szögből is megkísérelte kapura tűzni a labdát, de az a védőkről lepattant.

16. perc: Majerník is besárgul, amikor Pribulát fellöki a DAC tizenhatosának bal szélénél. Szerencsére nem belül.

14. perc: Penksa szed le ezúttal egy kapu elé ívelt labdát.

12. perc: Egy előreívelt labdába Pribula tudott még a kifutó Penksa előtt beleérni, de kiszorított helyzetben fölé lőtt.

10. perc: Penksa nagyot védett! Orávik ismét jobbról ívelt be, Kováč pedig a rövid sarok felé fejelt. Penksa vetődve szedte ki a labdát a kapufa mellől!

9. perc: Orávik jobb oldali beadását szögletre fejeli Majerník.

8. perc: GÓÓÓL! Szabó vállalta el a büntetőt. A kapus jobbra dőlt, Szabó pedig balra helyezte a labdát!

7. perc: TIZENEGYES: Brašeň tört be a bal szélről a tizenhatoson belülre, ahol Pavlenda lépett be elé, szabálytalanul szerelte, sárgát is kapott.

6. perc: A jobb szélen vezetett támadást a ViOn, de egy kényszerítőt pontatlanul hajtottak végre, és szerelték őket.

4. perc: A DAC támadói bejutottak az ellenfél tizenhatosán belülre, de ott elveszítették a labdát.

3. perc: Eddig gyakorlatilag a vendégekél volt csak a labda, lassacskán de erőtlenül haladtak a DAC kapuja felé, majd egy pontatlan beadás után odalett a támadásuk.

A nyitraiak egyébként éppen e pillanatban 3:1-re vezetnek a rózsahelyiek ellen a meccsük 75. percében, amivel csökkenthetik a hátrányukat a DAC-cal szemben...

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés. A vendégcsapat kezdett. A mérkőzés előtt néhány perccel a játékosok takarították a szurkolók által behajított szalagokat.

___________________________________

KEZDŐCSAPAT:

DAC: Penksa – Turňa, Čaušič, Majerník (C), Szabó – Ujlaky, Straka, Gergel, Krišto, Brašeň – Nurkovič.
Cserék: Pernecký – Šnirc, Klabník, Kwin Kwin, Valenta, Matúš, N'Guekam.

ViOn Zlaté Moravce: Kuciak – Pavlenda, Pintér, Chrappan, Chren – Orávik, Babic (C), Kováč, Bolinha – Pribula, Szabó.
Cserék: Novota – Majerník, Candrák, Mazan, Charizopulos, Žák.

A mérkőzés 19.00-kor kezdődik.

A sárga-kékek legutóbb a szenyiceiek otthonában zsákmányoltak rendkívül értékes pontot (3:3), ugyanakkor elvesztették a jó formában mutatkozó csatárukat, Szarkát.

Az őszi idény 4. fordulójában: DAC–Zlaté Moravce 0:1; 15. fordulójában: Zlaté Moravce–DAC 1:0.