FC DAC 1904 - Spartak Myjava 1:0 (Online)

2014. augusztus 16. - 15:40 | Sport

Élőben közvetítettük a DAC-Myjava labdarúgó-mérkőzést a Fortuna Liga, 6. fordulójából.

91. perc: A játékvezető véget vet a mérkőzésnek, amely így 1:0-ás DAC-győzelemmel zárul.

90. perc: A Spartak Myjava játékosa, Tomáš Marček bezsebeli második sárgáját, így piros lapot kap és elhagyja a pályát.

89. perc: A játékidő vége előtt egy perccel majdnem elúszott a meccs - az elkövető a myjavai Sládek. Ezt művészet volt kihagyni.

88. perc: Szabadrúgást végezhetnek el a vendégek. A kapura tartó lövés Krišto arcán csattan, akit emiatt ápolni kell.

85. perc: Elereszt egy lövést a Myjava: Štefan Pekár próbálkozik távolról, és a lapos löket csak centiméterekkel kerüli el Penksa kapuját.

79. perc: GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓL! Roland Černák megszerzi a meccs első találatát. Vezet a DAC! 1:0

78. perc: A DAC kihasználja utólsó cserelehetőségét is, Straka le, Horváth Béla föl.

77. perc: Óriási DAC-helyzetet láthattunk, de Krišto keresztléc alá érkező fejesét Solnička gyönyörűen védi.

74. perc: Mindkét csapat cserél. A vendégeknél Kuzmát Oršula váltja, Radványi pedig Brašeňt veszi le, aki helyett Nguekam érkezik.

72. perc: Strakát kell ápolni egy ütközés után.

70. perc: "Ébresztő, ébresztő" - zengi a stadion. Miután az egyik védő még ezután is csak Penksa kapusnak passzolja a labdát, a közönség türelmetlenül fütyülni kezd.

68. perc: Cserél a vendégcsapat is: Erik Daniel helyett Denis Duga érkezik.

63. perc: Roland Černák kap egy jó indítást, de sajnos túl hosszan - és magasan - próbálja maga elé tenni a labdát, és a myjavaiaknak sikerül felszabadítaniuk.

60. perc: A mérkőzés első cseréjét Radványi mester foganatosítja: Sablert Roland Černák váltja.

59. perc: Pavol Jurčo helyezkedik lesen.

55. perc: Most a hazaiak vezetnek le egy ellentámadást: a kontra ígéretesen indul, négy DAC-játékos négy védő ellen, de a végén Brašeň elveszti a játékszert - nem tudja levenni a hozzá pattanó labdát.

53. perc: Dunaszerdahelyi labdavesztés a középpályán, szerencsére a Myjava ellentámadása leshelyzettel végződik.

50. perc: A Myjava tizenhatosának sarkától végezhet el szabadrúgást a DAC. Szabó Ottó vállalja el, de lövése inkább tűnik beadásnak - amit a vendégek pausa magabiztosan megkaparint.

46. perc: Indul a második játékrész, a kezdőrúgást a vendégek végzik el. Egyik csapat sem cserélt.

_________________________________

45. perc: A játékvezető nem hosszabbít, vége az első félidőnek.

44. perc: Újabb DAC-szöglet: Szabó Ottó most a tizenhatoson kívül érkező Brašeňhez passzol, aki megpróbálkozik egy kapáslövéssel - ami a tipikus "gólhelyezet, bedobás!" kategóriába tartozik.

43. perc: Szabó Ottó végez el egy DAC-szögletet, amit a vendégkapus Solničkának sikerül kiöklöznie. Ezután egy távoli lövéssel próbálkoznak a hazaiak, de Solnička újra a helyén volt.

39. perc: Kezezést reklamálnak a hazaiak és a nézők is - valószínűleg jogosan -, miután a tizenhatoson belül a vendégek védőjéről lepattan egy belőtt labda.

32. perc: Pekár passzából Sládek meg is szerezhette volna a vezetést a Spartak Myjava számára, de lövését Penksa bravúrosan védte!

29. perc: A vendégek játékosa, Lukáš Beňo kapja a meccs első sárgáját, miután durván és feleslegesen szabálytalankodott a felezővonalnál.

27. perc: Újra nagy myjavai helyzet a DAC kapuja előtt! Cypris kisodródva lövi el a labdát, szerencsére Tóth blokkolja a lövést.

24. perc: Távoli szabadrúgásból érkezik ívelés a DAC kapuja elé, amit a myjavai Černáček fejel mellé.

21. perc: Kicsit leült a mérkőzés, passz ide, passz oda, de a kapukhoz nem mennek közel a csapatok.

16. perc: DAC-szabadrúgás kb. huszonöt méterre a vendégek kapujától. Szabó Ottó fut neki, a jobb felső sarkat célozza meg - nem téved sokat, de lövése mellémegy.

13. perc: Sarokrúgáshoz jut a myjavaiak csapata is, a rövid oldalra érkező szögletet Penksa kapus hatástalanítja.

11. perc: Egyelőre szinte csak a DAC támad. A dunaszerdahelyeik szöglethez jutnak, de a beadásról mindenki lemarad. Ezután Krišto lövi el kapásból a kifejelt labdát, de a próbálkozás pontatlan. Kirúgás.

6. perc: Eddig kellett várni az első komolyabb helyzetre - amit a DAC könyvelhetett el. Pavol Jurčo kapott labdát, de hosszan tolta meg a tizenhatos vonalán, és a vendégek kapusa megelőzte.

4. perc: Egyelőre a csapatok csak ismerkednek egymással, a szurkolók pedig bemelegítik a hangszálaikat. A meccs első próbálkozása Darijo Krišto nevéhez fűződik, a távoli próbálkozás azonban elkerüli a kaput.

1. perc: Indul a meccs! Hagyományos sárga-kék szerelésben a dunaszerdahelyi együttes, fehér-fekete mezben a vendégcsapat. A hazaiak végezhetik el a kezdőrúgást.