Diákolimpia: Folytatása 2016-ban következik

2014. október 5. - 12:39 | Sport

Dunaszerdahelyen befejeződött a szlovákiai magyar alapiskolák kétnapos Diákolimpiája.

Diákolimpia: Folytatása 2016-ban következik

A seregszemlét a felső tagozatos diákok részvételével két évente rendezi meg a Szlovákiai Magyar Pedagógusok Szövetsége, a Felvidéki Tehetségsegítő Tanács, a Dunaszerdahelyi Sportgimnázium, a Dunaszerdahelyi Magán Szabadidőközpont és más társszervezők.

A sportolók öt sportágban mérték össze tudásukat: atlétikai négytusában (60 és 300 méteres síkfutás, távolugrás, krikettlabdadobás), labdarúgásban, kézilabdában, asztaliteniszben és első alkalommal sakkban.

A Diákolimpiával párhuzamosan multimediális alkotóversenyt is meghírdettek a szervezők. A pályázók kép- és hanganyag formájában, öt perces terjedelemben dolgozták fel a zsűri által kijelölt témákat (diákélet eseményeit megörökítő történeteket, természetből ellesett pillatokat, odafigyelést érdemlő emberi dolgokat).

A kézilabdatorna és az atlétikai verseny eseményeiről már korábbi tudósításainkban beszámoltunk, alább az asztalitenisz, a sakk és a labdarúgás eredményeit közöljük.

ASZTALITENISZ

Lányok (7 résztvevő):

1. Bukovszky Orsolya (Szentpéter), 2. Majtán Flóra (Szentpéter), 3. Varga Judit (Farkasd).

Fiúk (10):

1. Balogh Balázs (Dunaszerdahely), 2. Nagy Róbert (Negyed), 3. Végh Ákos (Vásárút).


Az asztalitenisz-tornának 17 résztvevője volt

SAKK

Lányok (4 résztvevő):

1. Melisko Gabriella (Zselíz), 2. Bartalos Enikő (Csilizradvány), 3. Dudás Lili (Nagyszelmenc).

Fiúk (28):

1. Gyurenka Ádám (Komárom), 2. Bránik Máté (Nádszeg), 3. Tóbiás Gergő (Nagykapos).

LABDARÚGÁS

Régió-válogatottak (6 csapat):

1. Felső-Csallóköz 13, 2. Mátyusföld 10, 3. Gömör 9 pont.

Iskolák közti bajnokság (9):

1. Dunaszerdahelyi Kodály Zoltán AI, 2. Nádszeg, 3. Zselíz.

A díjazottak éremmel, oklevéllel lettek gazdagabbak, és tárgyi jutalomban részesültek.


A búcsi alapiskolások labdarúgócsapata

(lelkes)

Címkék: Diákolimpia