A Magyar Nagydíj volt az év versenye

2014. december 19. - 12:44 | Sport

A brit szaklap, az Autosport a mogyoródi futamot látta a legjobbnak 2014-ben.

A telesport.hu cikke szerint a mértékadó brit szaklap, az Autosport ezen a héten hozta nyilvánosságra, melyek voltak a 2014-es Formas-1-es szezon legjobb versenyei. Az élen a Magyar Nagydíj végzett, melyet a Red Bull ausztrál pilótája, Daniel Ricciardo nyert meg.

„2014 valamennyi futama közül ez az egy volt, amelyben minden olyan összetevő adott volt, amit valamennyi Forma–1-rajongó látni akar egy nagydíjon: rossz idő, taktikai kockázatvállalás, gyors autók rosszabb pozícióban, a vezetési tudás fitogtatása – és hiánya –, valamint merész előzések” – idézi a telesport.hu a cikkben megjelenteket. Az Autosport azt is hozzátette, az idei volt minden idők legjobb Magyar Nagydíja.

Érdekesség, hogy a második legjobb verseny az a Kanadai Nagydíj lett, amelyet szintén Ricciardo nyert meg. A képzeletbeli dobogó legalsó fokára a Bahreini Nagydíj ért oda.

A szaklap rangsorában az utolsó hely a Japán Nagydíjé lett, de mint megindokolták azért, mert Jules Bianchi balesete beárnyékolta a teljes szezont.