MOL LIGA: Miskolcon a Jegesmedvék lerohanták az érsekújváriakat

2015. január 5. - 11:58 | Sport

Miskolcon nem termett babér a címvédő érsekújváriaknak, négygólos vereséget szenvedtek az utóbbi hetekben kiváló formában teljesítő hazaiaktól a magyar, román és szlovák csapatokat felvonultató MOL Ligában.

A zsinórban ötödik hazai bajnoki párharcukon is simán vették az akadályt a miskolciak, akik immár öt pont előnnyel vezetik a tabellát. A hazaiak már fél perc elteltével vezettek, s az első harmad végén már 3:0-s vezetéssel vonultak öltözőbe. A második harmad végén már nem volt kérdéses a hazaiak újabb diadala, s a Nyitra-partiak erejéből csupán a becsületgólra tellett. A győztesek mesterien profitáltak a több fiatal hokistát felvonultató érsekújváriak fegyelmezetlenségeiből.

Miskolci Jegesmedvék–HC Érsekújvár 5:1 (3:0, 2:0, 0:1). Gólok: Becze (1.), Metcalfe (7.), Dudás (16.), Boyle (21.), Dansereau (38.), ill. Weissman (49.). Játékvezetők: Kincses, Halasi – Soós, Kormos, 860 néző.