Csak a sorsolás dönt Guinea és Mali között

2015. január 29. - 13:45 | Sport

Elefántcsontpart labdarúgó-válogatottja Kamerunt legyőzve negyeddöntőbe jutott az Egyenlítői-Guineában zajló Afrika Kupán, míg az egymással döntetlent játszó Mali és Guinea között sorsolás dönt majd a D csoport második helyéről - írja a Hír24.

Mali és Guinea szerdai meccse 1-1-re végződött, így mindkét gárda három döntetlennel és 3-3-as gólkülönbséggel zárt, vagyis minden mutatóban azonos számokat produkáltak, így már csak egyetlen mód maradt arra, hogy eldőljön, melyikük jut negyeddöntőbe, ez pedig a sorsolás. A procedúrát csütörtökön rendezik, ekkor alakul ki a végleges névsor.

A kvartett másik mérkőzésén Elefántcsontpart 1-0-ra legyőzte Kamerunt, így gond nélkül lépett tovább az egyenes kiesées szakaszba.

Eredmények - Afrika Kupa, D csoport, 3. forduló

Elefántcsontpart-Kamerun 1-0 (1-0)
Mali-Guinea 1-1 (0-1)

A csoport végeredménye: 1. Elefántcsontpart 5 pont, 2. Guinea és Mali 3 (3-3), 4. Kamerun 2