Túraautó-vb: Michelisz nyerte a második futamot a Hungaroringen

2015. május 3. - 15:46 | Sport

Michelisz Norbert rajt-cél győzelmet aratott a túraautó-világbajnokság (WTCC) Hungaroringen zajló versenyhétvégéjének vasárnapi második futamán.

A Zengő Motorsport Honda Civicjét vezető 30 éves pilóta a pole pozícióból startolva diadalmaskodott a mogyoródi pályán, ezzel az idei szezonban először nyert versenyt.

Michelisznek a WTCC-s pályafutása során ez volt a negyedik futamgyőzelme, 2012 után a második a Hungaroringen.

A rajtnál Michelisz jól jött el, megtartotta vezető pozícióját, mögötte Tom Coronel (Chevrolet) és Tom Chilton (Chevrolet) vívott nagy csatát a második helyért, így a magyar versenyző valamelyest el tudott lépni az élen. Az ötödik körre Michelisz már csaknem 4.5 másodperces előnnyel vezetett Coronel előtt, a különbség kettejük között folyamatosan nőtt. A több tízezer lelkes szurkoló által buzdított magyar pilóta a futam második szakaszában sem hibázott, magabiztosan győzött.

Az első futamon nyolcadikként záró Michelisz így 29 vb-pontot szerzett a Hungaroringen, ezzel az összetett pontversenyben 47 ponttal hatodik.

A WTCC idei szezonja két hét múlva a németországi Nürburgringen folytatódik.

WTCC, Hungaroring, 2. futam (14 kör, 61,334 km), végeredmény:

1. Michelisz Norbert (Honda Civic) 26:00.367 perc
2. Tom Coronel (holland, Chevrolet Cruze) 7.103 másodperc hátrány 3. Tom Chilton (brit, Chevrolet Cruze) 9.315 mp h.

1. futam (13 kör, 56,953 km), végeredmény:

1. José Maria López (argentin, Citroe:n C-Elysée) 24:11.868 perc
2. Yvan Muller (francia, Citroe:n C-Elysée) 3.958 másodperc hátrány 3. Hugo Valente (francia, Chevrolet Cruze) 10.290 mp h.