Sakk: Bősi vereség Osuskén

2020. február 26. - 07:49 | Sport

I. liga, nyugati csoport, 8–9. forduló. A csallóköziek három ponttal lemaradtak a listavezetőtől.

Sakk: Bősi vereség Osuskén
Fotó: illusztrálós felvétel

Mindkét találkozójukat megnyerték a komáromiak. Javítottak helyezésükön a (korábban utolsó előtti) bátorkesziek. Ugyanezt nem mondhatják el magukról a sereghajtó dióspatonyiak.

EREDMÉNYEK:

8. forduló:

ŠK Lokomotíva Caissa Bratislava–ŠKŠ Dubnica nad Váhom B 2:6

ŠK Doprastav Bratislava–ŠK Považská Bystrica 5,5:2,5


Komárom–ŠK Slovan Bratislava C 7:1

pontok:

Terbe Julianna–Jozef Franzen 1:0

Jakab Béla–Karol Ruckschloss 1:0

Molnár Ernő–Ivan Valent 0,5:0,5

Jankó Zoltán–Ondrej Vadila 0,5:0,5

Vörös Gellért–Erik Oprea 1:0

Jóba Árpád–Richard Kolman 1:0

Vinczencz Péter–Vladimír Kuna 1:0

Sárközi Szabolcs–Daniel Chlpek 1:0


Bátorkeszi–ŠK Slovan Bratislava C 4:4

pontok:

Szegi Tamás–Sebastian Lukáš Kostolanský 0:1

Berek Géza–Dmitry Nesorenko 1:0

Sárok Péter–Michal Sobek 0,5:0,5

Bárczi Tibor–Marek Kolčák 0:1

Urbán Gábor–Dušan Mikuláš 0,5:0,5

Jozef Dvorský–Andrea Jančovičová 0:1

Bánszegi Attila–Gustáb Šturc 1:0

Bóna György – ellenfél nélkül


NŠK Nitra–Bős 3:5

pontok:

Aczél Gergely–Sipos István 0,5:0,5

Vladimír Kaliský–Farkas Gábor 1:0

Miroslav Krupa–Borhy Marcell 0:1

Jozef Dlhý–Bérczes Csaba 0:1

Pintér Patrik–Ollé Péter 1:0

Lukáš Béreš–Szűcs Vladimír 0:1

Ľubomír Hlavina–Balogh Péter 0:1

Tomáš Béreš–Kolodits Renáta 0,5:0,5


Osuské–Patonyi Bástya SK 8:0

Martin Jablonický–Takács László 1:0

Ján Plachetka–Kalmár Tamás 1:0

Marek Karásek–Mészáros Lóránt 1:0

Andrej Gasa–Both Lajos 1:0

Michal Jozefek–Szőcs László 1:0

Oliver Špaček–Szabó Viktor 1:0

Dávid Gzit–Lelkes Géza 1:0

Tomáš Perička – ellenfél nélkül


9. forduló:

Komárom–ŠK Slovan Bratislava B 6:2

pontok:

Terbe Julianna–Sebastian Lukáš Kostolanský 0,5:0,5

Jakab Béla–Peter Jančovič 1:0

Jankó Zoltán–Michal Sobek 1:0

Vörös Gellért–Igor Privara 0,5:0,5

Szilárd László–Marek Kolčák 0,5:0,5

Jóba Árpád–Gustáv Šturc 1:0

Vinczencz Péter – ellenfél nélkül


Bátorkeszi–ŠK Slovan Bratislava B 4,5:3,5

pontok:

Szegi Tamás–Rastislav Briestenský 1:0

Berek Géza–Peter Petran 0,5:0,5

Dolán Attila–Kartol Ruckschloss 0,5:0,5

Sárók Péter–Ivan Valent 0:1

Barczi Tibor–Ondrej Vadila 0:1

Urbán Gábor–Erik Oprea 1:0

Jozef Dvorský–Richard Kolman 0,5:0,5

Bánszegi Attila–Daniel Chlpek 1:0


NŠK Nitra–Patonyi Bástya SK 6,5:1,5

pontok:

Aczél Gergely–Takács László 1:0

Miroslav Krupa–Kalmár Tamás 0,5:0,5

Kristian Chrenko–Mészáros Lóránt 0,5:0,5

Lukáš Béreš–Both Lajos 1:0

Ľubomír Hlavina–Szőcs László 0,5:0,5

Matej Bátora–Rózsás Dániel 1:0

Martin Kuna–Lelkes Géza 1:0

Štefan Valovič – ellenfél nélkül


ŠK Osuské–Bős 5:3

pontok:

Róbert Cvek–Sipos István 0,5:0,5

Jerguš Pechač–Farkas Gábor 0:1

Martin Jablonický–Borhy Marcell 0:1

Ján Plachetka–Bérczes Csaba 1:0

Marek Karas–Ruck Tamás 0,5:0,5

Andrej Kasa–Ollé Péter 1:0

Michal Jozefek–Balogh Péter 1:0

Oliver Špaček–Kolodits Renáta 1:0


ŠK Lokomotíva Caissa Bratislava–ŠK Sparta Považská Bystrica 4,5:3,5

ŠK Doprastav Bratislava–ŠKŠ Dubnica nad Váhom 5,5:2,5


A bajnokság állása:

 1. Osuské 25 pont

 2. Bős 22

 3. Komárom 21

 4. Nitra 16

 5. Slovan B 14

 6. Doprastav Bratislava 7

 7. Dubnica nad Váhom B 12

 8. Lokomotíva Caissa Bratislava 9

 9. Bátorkeszi 9

10. Považská Bystrica 8

11. Slovan C 7

12. Patonyi Bástya 0

A 10–11. forduló partijait 2020. március 14-15-én játsszák a csapatok.

(lel)

 

Címkék: sakk