Hibaüzenet

Notice: unserialize(): Error at offset 22 of 27 bytes in variable_initialize() (line 935 of /var/www/parameter.sk/web/includes/bootstrap.inc).

Sakk: A dunajoviak az országos elsők, a dunaszerdahelyiek az ezüstérmesek

Extraliga – A hétvégi hármas zárókörrel befejeződött a 2018/2019. évi legmagasabb szintű hazai bajnokság.

Sakk: A dunajoviak az országos elsők, a dunaszerdahelyiek az ezüstérmesek
Fotó: Pixabay - illusztráció

A címvédő csallóközieknek nem sikerült a repeta, de második helyezésük is kiváló eredménynek számít a klub történetében.

Jozef Ráchela főedző védencei – mint ahogy arról már tudósítottunk – pénteken ugyan a rövidebbet húzták a fővárosiak ellen, szombati és vasárnapi mérkőzéseiket már azonban hozták a fiúk.

A lengyel játékosokkal felerősített dunajovi csapat végig kiválóan szerepelt a hosszú távú versenyben, ők a bajnokok. Elvesztette utolsó összecsapását a pozsonyi Slovan gárdája, így nekik „csak” a bronzérem jutott. A komáromiak a kiesők.

EREDMÉNYEK

10. forduló:

Reinter Snina–Dunaszerdahely 3,5:4,5,

pontszerzők:

Dávid Navara–Vajda Levente 1:0

Vlastimil Babula–Petényi Tamás 0,5:0,5

Ján Markos–Németh Miklós 1:0

Tadeas Kriebel–Bokros Albert 1:0

Martin Mrva–Varga Zoltán 0:1

Tomáš Krak–Bagi Máté 0:1

Teodor Holtman–Czebe Attila 0:1

Pavol Pcola–Csonka Attila István 0:1

Komárom–ŠKS Dubnica nad Váhom 2:6,

pontszerzők:

Sipos István–Lukáš Černoušek 0,5:0,5

Jakab Béla–Cyril Ponižil 0:1

Zuzana Cibičková–Jakub Roubalík 0,5:0,5

Molnár Ernő–Karol Motuz 0,5:0,5

Szegi Tamás–Piotr Piesik 0:1

Kukel Imre–Vladimír Vojtek 0:1

Jóba Árpád–Pavel Zpevak 0,5:0,5

Vinczencz Péter–Andrej Vereš 0:1
 

ŠK Prakovce–Slovan Commander Bratislava 3:5

Liptovská šachová škola–ŠK Osuské 5,5:2,5

CVČ VIX Mladosť Žilina–ŠK Modra 2:6

ŠK Aquamarin Podhájska–TJ Inbest Dunajov 3,5:4,5
 

11. forduló:

Dunaszerdahely–ŠK Prakovce 4,5:3,5,

pontszerzők:

Vajda Levente–Jan Krejci 0,5:0,5

Petényi Tamás–Stepan Zilka 0,5:0,5

Németh Miklós–Arkadiusz Leniart 0,5:0,5

Bokrpos Albert–Juraj Druska 0,5:0,5

Varga Zoltán–Mikuláš Maník 0,5:0,5

Bagi Máté–Dariusz Mikrut 0,5:0,5

Czebe Attila–Norbert Zambor 1:0

Csonka Attila István–Matej Kusiak 0,5:0,5

TJ Inbest Dunajov–Komárom 7,5:0,5,

pontszerzők:

Kacper Piorun–Sipos István 0,5:0,5

Kamil Miton–Jakab Béla 1:0

Rafal Antoniewski–Zuzana Cibičková 1:0

Krzystof Bulski–Molnár Ernő 1:0

Artur Jakubiec–Szegi Tamás 1:0

Martin Jurčik–Kukel Imre 1:0

Marian Kantorík–Jóba Árpád 1:0

František Lisko–Vinczencz Péter 1:0
 

Slovan Commander Bratislava–Reiner Snina 3,5:4,5

ŠK Modra–Liptovská šachová škola 6:2

ŠK Osuské–CVČ VIX Mladosť Žilina 4:4

ŠKŠ Dubnica nad Váhom–ŠK Aquamarin Podhájska 3,5:4,5
 

A bajnokság állása:

 1. TJ Inbest Dunajov x 11 x 8 x 2 x 1 x 26

 2. DUNASZERDAHELY x 11 x 7 x 1 x 3 x 22

 3. Slovan Commander Bratislava x 11 x 7 x 1 x 3 x 22

 4. ŠK Modra x 11 x 6 x 3 x 2 x 21

 5. ŠK Aquamarin Podhájska x 11 x 6 x 0 x 5 x 18

 6. ŠK Prakovce x 11 x 4 x 3 x 4 x 15

 7. Reinter Snina x 11 x 4 x 1 x 6 x 13

 8. CVČ VIX Mladosť Žilina x 11 x 4 x 1 x 6 x 13

 9. ŠKŠ Dubnica nad Váhom x 11 x 3 x 3 x 5 x 12

10. Liptovská šachová škola x 11 x 3 x 3 x 5 x 12

11. ŠK Osuské x 11 x 3 x 2 x 6 x 11

12. KOMÁROM x 11 x 1 x 0 x 10 x 3
 

(lv)