Sakk: Két dunaszerdahelyi győzelem a nyitányon
Extraliga, 1. és 2. forduló: Hazai környezetben kezdték a 2018/2019-es versenyévet a csallóköziek.
Vajda Leventéék mindkét összecsapásukat sikerre vitték, bár a Podhájska elleni fölény nehezen született meg.
A komáromiak két vállra fektették pozsonyi vendéglátóikat, akik – némi meglepetésre – mindkét mérkőzésüket elvesztették.
EREDMÉNYEK
1. forduló:
DUNASZERDAHELY–KSC KOMÁROM 7:1, pontok: Vajda Levente–Svätopluk Svoboda 1:0, Petényi Tamás–Epaminondas Kourousis 0,5,0,5, Varga Zoltán–Jakab Béla 1:0, Bagi Máté–Zuzana Cibičková 1:0, Czebe Attila–Molnár Ernő 1:0, Csonka Attila István–Jankó Zoltán 0,5:0,5, Farkas Gábor–Szegi Tamás 1:0, Takács László–Kukel Imre 1:0.
ŠK Prakovce–Liptovská šachová škola 4:4.
Reinter Snina–CVČ VIX Mladosť Žilina 3:5.
Slovan Commander–ŠK Aquamarin Podhájska 1,5:6,5.
ŠK Modra–TJ Inbest Dunajov 4:4.
ŠK Osuské–SKŠ Dubnica nad Váhom 4:4.
2. forduló:
DUNASZERDAHELY–ŠK Aquamarin Podhájska 4,5:3,5, pontok: Vajda Levente–Aczél Gergely 0,5:0,5, Petényi Tamás–Balog Imre 0,5:0,5, Varga Zoltán–Gázik Viktor 0:1, Bagi Máté–Tomáš Likavský 1:0, Czebe Attila István–Vass Ferenc 1:0, Farkas Gábor–Gázik Igor 0:1, Takács László–Veronika Masliková 1:0.
ŠK Prakovce–CVČ VIX Mladosť Žilina 3,5:4,5.
Reinter Snina–Liptovská šachová škola 4:4.
ŠK Modra–ŠKŠ Dubnica nad Váhom 5,5:2,5.
ŠK Osuské–TJ Inbest Dunajov 2:6.
Slovan Commander–KOMÁROM 3,5:4,2.
Milan Pacher–Svätopluk Svoboda 0,5:0,5, Ilija Grubisic–Epaminondas Kourousis 0,5:0,5, Rastislav Briestenský–Jakab Béla 0,5:0,5, Peter Petran–Zuzana Cibičková 0:1, Jozef Franzen–Molnár Ernő 0:1, Peter Jančovič–Jankó Zoltán 0:1, Mario Castiglione–Kukel Imre 1:0, Andrej Kováč–Bottyán Péter 1:0.
A bajnokság állása:
1. DUNASZERDAHELY x 2 x 2 x 0 x 0 x 6
2. CVČ VIX Mladosť Žilina x 2 x 2 x 0 x 0 x 6
3. TJ Inbest Dunajov x 2 x 1 x 1 x 0 x 4
4. ŠK Modra x 2 x 1 x 1 x 0 x 4
5. ŠK Aquamarin Podhájska 2 x 1 x 0 x 1 x 3
6. KOMÁROM x 2 x 1 x 0 x 1 x 3
7. Liptovská šachová škola x 2 x 0 x 2 x 0 x 2
8. ŠK Prakovce x 2 x 0 x 1 x 1 x 1
9. Reintrer Snina x 2 x 0 x 1 x 1 x 1
10. ŠKŠ Dubnica nad Váhom x 2 x 0 x 1 x 1 x 1
11. ŠK Osuské x 2 x 0 x 1 x 1 x 1
12. Slovan Commander x 2 x 0 x 0 x 2 x 0
(lv)