Sakk: Kettős dunaszerdahelyi áramkiesés

Extraliga – Az 7. és 8. forduló mérkőzéseivel folytatódott a legmagasabb szintű hazai bajnokság.

Sakk: Kettős dunaszerdahelyi áramkiesés
A felvételek Dubnicán, ill. Dunajovban készültek készültek (A többi képért KATT a fotóra)

Mindkét összecsapásukat elveszítették a dunaszerdahelyiek, oda az első helyük.

Dubnicán – a kiesés ellen küzdő házigazdák otthonában – a csapat egyetlen győzelmét Németh Mikós, Dunajovban – a bajnoki cím megszerzéséért küzdő klub vendégeként – Takács László hozta.

A dunajoviak vették át a listavezető pozíciót, a komáromiak – a hétvégén ők sem szereztek pontot – a sereghajtók.

 

EREDMÉNYEK

7. forduló:

ŠKŠ Dubnica nad Váhom–DUNASZERDAHELY 5:3,

pontszerzők:

Ciril Ponižil–Erdős Viktor 0,5:0,5

Jakub Roubalík–Vajda Levente 0,5:0,5

Karol Motuz–Petényi Tamás 1:0

Piotr Piesik–Németh Miklós 0:1

Eneasz Wiewiora–Varga Zolktán 0,5:0,5

Vladimír Vojtek–Bagi Máté 1:0

Pavel Zpevák–Mészáros Mihály 0,5:0,5

Peter Bombek–Takács László 1:0

 

Liptovská šachová škola–KOMÁROM 7:1,

pontszerzők:

Petr Neuman–Sipos István 0,5:0,5

Matej Hrabuša–Jakab Béla 1:0

Vojtech Rojíček–Zuzana Cibičková 1:0

Ivan Hausner–Molnár Ernő 1:0

Filip Haring–Kukel Imre 1:0

Pavel Čech–Jóba Árpád 1:0

Viktor Haring–Pallag Gergely 1:0

Popp Oliver–Vinczencz Pôter 0,5:0,5

 

CVČ VIX Mladosť Žilina–ŠK Aquamarin Podhájska 2:6

ŠK Modra–Reinrer Snina 4,5:3,5

ŠK Osuské–ŠK Prakovce 3:5

TJ Inbest Dunajov–Slovan Commander Bratislava 2,5:5,5

 

8. forduló:

CVČ VIX Mladosť Žilina–KOMÁROM 5:3,

ponszerzők:

Jerguš Pechač–Sipos István 0,5:0,5

Tomáš Petrík–Jakab Béla 1:0

Marian Jurčík–Zuzana Cibičková 1:0

Martin Zvarík–Molnár Ernő 1:0

Jozef Kostelný–Kukel Imre 1:0

Michal Kopera–Jóba Árpád 0:1

Igor Havasta–Pallag Gergely 0,5:0,5

Jaroslav Matejov–Vinczencz Péter 0:1

 

TJ Inbest Dunajov–DUNASZERDAHELY 4,5:3,5,

ponszerzők:

Kacper Piorun–Erdős Viktor 1:0

Bartosz Socko–Vajda Levente 1:0

Rafael Antoniewski–Petényi Tamás 0,5:0,5

Krzysztof Bulski–Németh Miklós 0,5:0,5

Marcin Tazbir–Varga Zoltán 0,5:0,5

Martin Jurčík–Bagi Máté 0,5:0,5

Marian Kantorík–Milan Ráchela 0,5:0,5

František Lisko–Takács László 0:1

 

Liptovská šachová škola–ŠK Aquamarin Podhájska 2,5:5,5

ŠK Modra–ŠK Prakovce 4:4

ŠK Osuské–Reintrer Snina 4,5:3,5

ŠKŠ Dubnica nad Váhom–Slovan Commander Batislava 4:4

 

A bajnokság állása:

1. TJ Inbest Dunajov 17

2. DUNASZERDAHELY 16

3. Slovan Commander Bratislava 16

4. ŠK Prakovce 15

5. ŠK Modra 15

6. ŠK Aquamarin Podhájska 12

7. CVČ VIX Mladosť Žilina 12

8. ŠKŠ Dubnica nad Váhom 9

9. Reinter Snina 7

10. ŠK Osuské 7

11. Liptovská šachová škola 6

12. KOMÁROM 3

Az extraligában legközelebb 2019. április 12–13–14-én hármas zárófordulót rendez az országos sakk-szövetség.

(lv)