Sakk: Kiegyensúlyozott erőviszonyok az élvonalban

ECo-C Extraliga, 1–4. forduló. A második kétfordulós hétvége után a dunaszerdahelyiek az ötödik helyről várják a 2019/2020-as bajnokság januári folytatását.

Sakk: Kiegyensúlyozott erőviszonyok az élvonalban
Fotók: Archív

“A Dubnica elleni hazai kisiklás ellenére továbbra is harcban vagyunk a lehető legjobb pozíció eléréséért” – nyilatkozta Jozef Ráchela, a csallóköziek főedzője a négy összecsapást értékelve.

Petényi Tamásék oldalán a 4. körben bemutatkozott a tehetséges magyarországi Borhy Marcell, aki sikeresen vette az első extraligás akadályt.

EREDMÉNYEK

1. forduló:

SK Dunaszerdahely–Reinter Humenné 4:4

Pontok: Petényi Tamás–Vlastimil Babula 0:1, Németh Miklós–Ján Markos 0:1, Rigó Zsolt–Tadeus Kriebel 1:0, Bagi Máté–Martin Mrva 1:0, Czebe Attila–Pavol Pcola 0,5:0,5, Csonka Attila István–Tomáš Krak 0:1, Farkas Gábor–Samuel Sepesi 1:0, Takács László–Jaroslav Psola st. 0,5:0,5

TJ Inbest Dunajov–Liptovská šachová škola 4,5:3,5

CVČ Mladosť VIX Žilina–ŠK Prakovce 4,5:3,5

ŠK Aquamarin Podhájska–TJ Slávia UPJŠ Košice 3:5

ŠKŠ Dubnica nad Váhom–ŠK Slovan Bratislava 2,5:5,5

ŠK Modra–KŠN Bratislava 7,5:0,5

2. forduló

SK Dunaszerdahely–TJ Slávia UPJŠ Košice 5:3

Pontok: Petényi Tamás–Volodymyr Vetoshko 0:1, Németh Miklós–Martin Nayhebauer 1:0, Rigó Zsolt–Danylo Mosesov 0,5:0,5, Bagi Máté–Jurij Dovzik 1:0, Czebe Attila–Kornel Frindt 1:0, Csonka Attila István–Szemjon Najgebauer 0,5:0,5, Mészáros Mihály–Lukas Tropp 0,5:0,5, Farkas Gábor–Emil Klemaic 0,5:0,5

TJ Inbest Dunajov–ŠK Prakovce 5:3

CVČ Mladosť VIX Žilina–Liptovská šachová škola 3,5:4,5

ŠK Aquamarin Podhájska–Reinter Humenné 2:6

ŠKS Dubnica nad Váhom–KŠN Bratislava 6,5:1,5

ŠK Modra–SK Slovan Bratislava 2,5:5,5

3. forduló

SK Dunaszerdahely–ŠKŠ Dubnica nad Váhom 3,5:4,5

Pontok: Petényi Tamás–Lukas Černoušek 0,5:0,5, Rigó Zsolt–Vojtech Plat 0:1, Bagi Máté–Karol Motuz 1:0, Czebe Attila–Piotr Piesik 0:1, Csonka Attila István–Vladimír Vojtek 1:0, Csiba Dominik–Pavel Zpevak 0:1, Farkas Gábor–Andrej Veres 0,5:0,5, Takács László–Peter Bombek 0,5:0,5

Reinter Humenné–CVČ Mladosť VIX Žilina 2:6

TJ Slávia UPJŠ Košiuce–TJ Inbest Dunajov 4,5:3,5

ŠK Aquamarin Podhájska–ŠK Modra 4,5:3,5

KŠN Bratislava–Liptovská šachová škola 0,5:7,5

ŠK Slovan Bratislava–ŠK Prakovce 3,5:4,5

4. forduló

SK Dunaszerdahely–ŠK Modra 4,5:3,5

Pontok: Petényi Tamás–Balogh Csaba 0:1, Rigó Zsolt–Peter Michalík 0,5:0,5, Bagi Máté–Jan Vykouk 0,5:0,5, Czebe Attila–Igol Stohl 0,5:0,5, Csonka Attila István–Martin Jablonický 1:0, Milan Ráchela–Dušan Schwarz 0,5:0,5, Farkas Gábor–Jozef Federič 0,5:0,5, Borhy Marcell–Michal Sobek 1:0

Reinter Humenné–TJ Inbest Dunajov 3:5

TJ Slávia UPJŠ Koščice–CVČ Mladosť VIX Žilina 3,5:4,5

ŠK Aquamarin Podhájska–ŠKŠ Dubnica nad \Váhom 5:3

KŠN Bratislava–ŠK Prakovce 2:6

ŠK Slovan Bratislava–Liptovská šachová škola 4:4

A bajnokság állása:

 1. CVČ Mladosť VIX Žilina 9 pont

 2. TJ Inbest Dunajov 9

 3. Liptovská šachová škola 7

 4. ŠK Slovan Bratislava 7

 5. SK Dunaszerdahely 7

 6. ŠK Prakovce 6

 7. ŠKŠ Dubnica nad Váhom 6

 8. TJ Slávia UPJŠ Košice 6

 9. ŠK Aquamarin Podhájska 6

10. Reinter Humenné 4

11. ŠK Modra 3

12. KŠN Bratislava 0

A következő kettős forduló partijait 2020. január 18–19-én rendezi a Szlovák Sakk-szövetség.
 

(lv)