Sakk: A komáromiak nyerték az éllovasok derbijét
II. liga, B csoport, 8–9. forduló. Továbbra is a Duna-partiak a listavezetők.
Hazai mérkőzésein egyszer győzött, egyszer remizett a vágsellyeiek alakulata. Trencsénből zsákmányoltak pontokat a lévaiak, Érsekújvárból a nagytapolcsányiak.
EREDMÉNYEK
8. forduló:
ŠK PK Trenčín–Léva 3:5
pontok:
Igor Srvatka–Martin Chlpík 0:1
Peter Jostič–Igor Polačik 0,5:0,5
Pavol Pytlík–Martin Solčan 0:1
Miroslav Kijac–Juraj Lecky 0,5:0,5
Dušan Orgon–Berek Géza 0:1
Drahoslav Masarik–Rastislav Nikel 0,5:0,5
Jozef Vyhľadal–Zilkay Dominik 1:0
Ján Slotík–Peter Ševčík 0,5:0,5
Vágsellye–ŠK Považské Podhradie 5,5:2,5
pontok:
Nagy Tamás–Peter Bombek 0,5:0,5
Ľubomír Kováč–Matej Kukučka 0,5:0,5
Ladislav Packa–Milan Chovanec 1:0
Nagy Attila–Jakub Bielik 1:0
Lancz András–Milan Podoba 0,5:0,5
Zdenko Tokár–Ferdinand Zernovič 0,5:0,5
Daniel Kunovský–Michal Zernovič 1:0
František Becko–Peter Mego 0,5:0,5
Érsekújvár–SIM-SIM Topoľčany 3,5:4,5
pontok:
Horváth Márió–Mikuláš Manik 0:1
Mészáros Norbert–George-Daniel Sripcaru 1:0
Ján Bresták–Miroslav Kleman 0,5:0,5
Németh Jenő–Ľubomír Bojda 0,5:0,5
Németh Dániel–Alexander Riabov 0:1
Marian Grilus–Ivan Prassek 0,5:0,5
Mészáros Éva–Jozef Belan 0,5:0,5
Vanya Attila–Darius Jančo 0,5:0,5
ŠK Prievidza–NŠK Tlmače 5:3
ŠŠK Šurany–ŠKS Považská Bystrica B 6:2
Komárom B–Nitrianska šachová akadémia – elmaradt.
9. forduló:
ŠK Prievidza–Léva 4,5:3,5
pontok:
Miroslav Kaniansky–Martin Chlpík 1:0
Pavol Hanko–Igor Polačik 0,5:0,5
Ján Detko–Martin Solčan 1:0
František Reisel–Juraj Lecky 0,5:0,5
Jozef Zakovič–Ľubomír Korbela 0,5:0,5
Ján Húska–Ondrej Hudoba 0,5:0,5
Adam Dušíčka–Ladislav Benčok 0:1
Pavol Masarik–Peter Ševčík 0,5:0,5
Vágsellye–ŠKS Považská Bystrica B 4:4
pontok:
Nagy Tamás–Ján Oboma 0,5:0,5
Ľubomír Kováč–Peter Jakubek 0,5:0,5
Lancz András–Kvassay Péter 0,5:0,5
Zdenko Tokár–Martin Urbanič 0,5:0,25
Daniel Kunovský–Gomba Péter 0,5:0,5
František Becko–Štefan Capák 0,5:0,5
Ľubomír Kováč–Štefan Belák 0,5:0,5
Miroslav Nagy–Jozef Malinovský 0,5:0,5
Komárom B–SIM-SIM Topoľčany 5,5:2,5
pontok:
Zuzana Cibičková–Mikuláš Mánik 0,5:0,5
Molnár Ernő–Marian Kántorík 0,5:0,5
Vörös Gellért–George-Daniel Scripcaru 0,5:0,5
Balogh Péter–Miroslav Kleman 0,5:0,5
Jóba Árpád–Maroš Koval 0,5:0,5
Vinczencz Péter–Ľubomír Bojda 1:0
Sárközi Szabolcs–Miroslav Bielik 1:0
Gabriel Goth–Alexander Riabov 1:0
ŠK PK Trenčín–NŠK Tlmače 2,5:5,5
ŠŠK Šurany–ŠK Považské Podhradie 5,5:2,5
Érsekújvár–Nitrianska šachová akadémia – elmaradt.
A bajnokság állása:
1. Komárom B 24 pont
2. Topoľčany 21
3. Prievidza 13
4. Trenčín 12
5. Tlmače 11
6. Léva 10
7. Šurany 10
8. Vágsellye 10
9. Považské Podhradie 8
10. Považská Bystrica B 8
11. Érsekújvár 8
12. Nitrianska šachová akadémia 0
A 10–11. kettős zárókör partijait 2020. március 7-8-án játsszák a csapatok.
(lel)