Serie A: Az Inter bő fél évtized múltával kapott ki megint a Romától, őrült hajrában győzött a Milan

1

Fotó: TASR/AP

Hazai pályán veszített 2-1-re az Internazionale az AS Romával szemben az olasz labdarúgó-bajnokság szombati rangadóján.

Egy korai lesgól után a 30. percben már érvényes találatot szerzett a hazai együttes Federico Dimarcónak köszönhetően. A hátrányt hat perccel a szünet előtt Paulo Dybala tüntette el, aki közelről egyenlített. Negyedórával a vége előtt Chris Smalling a szabadrúgásból előreívelt labdát fejjel juttatta a kapu jobb oldalába, győzelemhez segítve ezzel a fővárosi alakulatot.

A szombati csatát megelőzően a két csapat legutóbbi tíz bajnoki meccséből négyszer a milánói kék-feketék nyertek, hatszor pedig döntetlen született. A Roma 2017 februárjában nyert legutóbb mostani riválisa ellen a Serie A-ban.

A címvédő AC Milan 3-1-re nyert az Empoli otthonában. A 79. percben a horvát Ante Rebic a milánóiaknak szerzett vezetést, és amikor a rendes játékidő lejárt, 0-1 volt az állás. Aztán a hátralévő hét percben előbb az albán Nedim Bajrami egyenlített, majd a vendégek részéről a szenegáli Fode Ballo-Touré és a portugál Rafael Leao is betalált.