Serie A - Rangadóval zárja az évet az éllovas

1

-illusztráció- (Fotó: TASR/AP)

Kemény mérkőzés vár az éllovas AC Milanra az olasz labdarúgó-bajnokság 14., idei utolsó fordulójában, amelynek szerdai játéknapján a Laziót fogadja.

A szezonban mutatott forma alapján egyértelműen Stefano Pioli tanítványai számítanának esélyesnek, ugyanakkor a fővárosi gárda önbizalomnövelő győzelem után érkezik majd a Giuseppe Meazza Stadionba.

A Milan remek őszt zárt, sokáig kiemelkedett a mezőnyből, viszont az elmúlt hetekben két váratlan döntetlent is játszott, így már csupán egyetlen ponttal előzi meg a tabellán a városi rivális Internazionalét. A Zlatan Ibrahimovicot továbbra is nélkülöző piros-feketék a Parma és a Genoa elleni pontvesztést követően vasárnap nyerni tudtak a Sassuolo ellen, és ahhoz, hogy az élen zárják az évet, le kellene győzniük Simone Inzaghi együttesét is.

A Lazio nagyon hullámzóan teljesít a bajnokságban, előzetesen könnyűnek ítélt meccseket veszített el, így csupán a nyolcadik helyet foglalja el. A legutóbbi szezon negyedikje ennek ellenére komoly játékerőt képvisel, a Bajnokok Ligájában bejutott a nyolcaddöntőbe, vasárnap pedig a Napoli elleni rangadón is bizonyított (2-0), így nem volna nagy meglepetés, ha ponttal, pontokkal távozna Milánóból.

A két csapat legutóbb tavaly novemberben találkozott Milánóban, akkor a Lazio 2-1-es sikerével megszakította 1989 óta tartó bajnoki nyeretlenségét az AC Milan otthonában.

A többi élcsapatra a papírforma alapján könnyebb mérkőzés vár. Az Inter a kilencedik Hellas Veronához látogat, a harmadik helyen álló, címvédő Juventus a 16. Fiorentinát fogadja, a negyedik AS Roma a 13. Cagliarit, az ötödik Napoli pedig a 18. Torinót látja vendégül.

Balogh Botond csapata, a 15. helyen tanyázó Parma a sereghajtó Crotonéhoz látogat a forduló keddi nyitómeccsén.