Sikeres csallóközi részvétel magasugrásban és kézilabdában

Két értékes negyedik helyezést ért el a közös igazgatású dunaszerdahelyi Vidékfejlesztési Szakközépiskola és Sportgimnázium atlétája, ill. lány kézilabdacsapata a középiskolások országos bajnokságának döntőjében.

Sikeres csallóközi részvétel magasugrásban és kézilabdában
A dunaszerdahelyi sportgimnázium csapata

A szlovákiai fináléba a megyei diákolimpiák győztesei jutottak.

A kézilabdás lányok május 12-én a dunaszerdahelyi városi sportcsarnokban mérettettek meg a Gaudeamus Igitur elnevezésű versenyben, amelyen a csallóköziek alakulata a 4. helyet szerezte meg. Az atlétikai versenyek Nagyszombatban zajlottak, ahol Kondé Péter magasugró szintén a 4. helyen végzett 185 cm teljesítménnyel.

A dunaszerdahelyi sportgimisek névsora: Sághi Dóra Emese, Kozma Emese, Marczell Melinda, Fekete Vanessa, Csontos Lilla, Šesták Margit, Demeter Virág Orsolya, Bosák Cyntia, Józan Réka, Posvancz Rebeka, Rudy Brigitta, Póda Zsófia. Edző: Németh Lívia.

EREDMÉNYEK

Az A csoportban:

ŠG Ostredkova Bratislava–DUNASZERDAHELYI SPORTGIMNÁZIUM 10:10.

Gymnázium Park Mládeže Košice–Gymnázium Bytča 15:12.

DUNASZERDAHELYI SPORTGIMNÁZIUM–Gymnázium Bytča 21:14.

ŠG Ostredkova Bratislava–Gymnázium Park Mládeže Košice 19:10.

Gymnázium Park Mládeže Košice–DUNASZERDAHELYI SPORTGIMNÁZIUM 8:19.

Gymnázium Bytča–ŠG Ostredkova Bratislava 8:19.

A B csoportban:

Gymnázium Konštantínova Prešov–ŠG Trenčín 18:14.

Gymnázium J. Fándlyho Šaľa–Gymnázium Konštantínova Prešov 17:16.

ŠG Trenčín–Gymnázium J. Fándlyho Šaľa 31:19.

Elődöntő:

ŠG Ostredkova Bratislava–Gymnázium Konštantínova Prešov 19:16.

ŠG Trenčín–DUNASZERDAHELYI SPORTGIMNÁZIUM 18:9.

Mérkőzések az 5–7. helyért:

Gymnázium Bytča–Gymnázium J. Fándlyho Šaľa 20:26.

Gymnázium J. Fándlyho Šaľa–Gymnázium Park Mládeže Košice 2:11.

VÉGSŐ SORREND:

1. ŠG Trenčín

2. ŠG Ostredkova Bratislava

3. Gymnázium Konštantínova Prešov

4. DUNASZERDAHELYI SPORTGIMNÁZIUM

5. Gymnázium J. Fándlyho Šaľa

6. Gymnázium Park Mládeže Košice

7. Gymnázium Bytča

A finálé legjobb mezőnyjátékosa: Kristina Kurňavová (Šaľa), legjobb kapusa: Barbora Henzerlíková (Trenčín), legjobb góllövője: Dominika Valovičová (Bratislava) lett.

(lesz)