A Silesia Kupán remekeltek a bősi Oyama dojo karatékái

Április 13-án, szombaton rendezték meg a Silesia Kupa cseh utánpótlás karateversenyt Csehországban, Ostrava városában. A bajnokságon közel 150 karatéka vett részt négy országból, köztük a bősi Oyama dojo hat és az alistáli Tiger dojo két karatékája.

A hétéves lányok (+25kg) kategóriájában sajnos csak két induló volt, így a klub két versenyzője között dőlt el az aranyérem sorsa. Végül Kiss Hanna állhatott a dobogó legfelső fokára és Mészáros Effi Veronika ezüstéremmel zárta a versenyt.

Nagy Sofia (12-13 éves lányok, +60kg) és Kovács Zsófia (12-13 éves lányok, +60kg) szintén egy kategóriában versenyeztek. A döntőben találkoztak, ahol most Sofia bizonyult ügyesebbnek, így ő állhatott a dobogó legfelső fokára, Zsófia ezüst éremmel gazdagodott.

Jónás Léna (10-11 éves lányok, -40kg) az elődöntőben maradt alul, így a harmadik helyen végzett.

Jónás Anna (12-13 éves lányok, -45kg) és Petrik Dorka (12-13 éves lányok, -50kg) 3-3 ellenfelet KO-val legyőzve szerezték meg az aranyérmet saját kategóriájukban.

Csicsay Róbert a 12-13 éves fiúk (-50kg) mezőnyében kiesett a selejtezőkben.

Sensei Darnay Barnabás tanítványai 4 aranyéremmel, 2 ezüstéremmel, 1 bronzéremmel és rengeteg új tapasztalattal tértek haza Csehországból.