Sulík a 2010-es választások előtt Magyarországon tárgyalt Kotlebával

2016. március 29. - 16:51 | Belföld

Juraj Miškov, az SaS egykori tagja - jelenleg a parlamenten kívül rekedt Skok párt elnöke - nyilvánosan azzal vádolta meg Richard Sulík SaS-elnököt, hogy a liberálisok vezetője korábban rendszeresen találkozott Marián Kotlebával.

Sulík a 2010-es választások előtt Magyarországon tárgyalt Kotlebával
Richard Sulík (Fotó: TASR)

Miškov ezt írta hétfőn a Facebookon:

"Ha valaki azt állítja magáról, hogy liberális (és egy liberális párt elnöke), akkor 2010 óta nem találkozhat rendszeresen - és titokban - egy fasisztával (és egy fasiszta párt elnökével)."

Miškov kedden a Denník N-nek így nyilatkozott facebookos kijelentésével kapcsolatban: "Egy ilyen találkozóra én vittem őt. 2010-ben volt egy breznói benzinkúton. A találkozón én már nem voltam, őt ott vették föl valakik. A részletekről már ő tud beszélni."

Egy másik volt SaS-tag, Martin Chren szerint többek között ezen találkozók miatt szálltak ki a pártból. "Rendszeresen találkoztak, a tagok szűk köre tudott erről, amiből nagy konfliktus lett 2011-ben." Chren elmondása szerint az első Kotleba-Sulík találkozót a besztercebányai fegyvergyáros, Jaroslav Kuracina szervezte - aki akkoriban be akart lépni az SaS-be, majd amikor ott nem kellett, Kotlebát kezdte támogatni. Kuracina most tagadja az összekötő szerepét, az esethez csak annyit fűzött hozzá, hogy az SaS-ben nem kellett, mert 2000-ben a Smer alapító tagja volt.

Sulík: Miškov hazudik

"Nem tudom, Juraj miért találta ki ezt, ez színtiszta hazugság" - mondta Sulík, aki egy találkozót elismert, de szerinte többre nem került sor.

"A Skok a kampányban elsüllyestett egymillió eurót, és nulla egész semmi százalékot szerzett. Most pedig vagdalkoznak, és rosszul teszik. Számomra ez emberileg érthető, és éppen ezért nem akarok róluk nyilatkozni"

- jelentette ki az SaS elnöke.

Sulík azt mondja, csak arra volt kíváncsi a 2010-es választások előtt, hogy Kotleba indulása meggyengíti-e annyira az SNS-t, hogy a nacionalisták nem kerülnek be a parlamentbe - és így még egyszerűbb lett volna jobboldali kormányt alakítani.

"Találkoztunk egyszer Magyarországon. Utána akartam járni, milyen tevékenységet akarnak kifejteni, milyen szavazókat akarnak megszólítani. Egy általános beszélgetés volt, amivel csak rá akartam jönni, elvesznek-e szavazókat az SNS-től" - mondja Sulík, hangsúlyozva, hogy semmilyen további együttműködésben nem állapodtak meg Kotlebával.

Sulík és az SaS a 2010-es parlamenti választásokon 12 százalékot szerzett, Kotleba 1,33-at, az SNS pedig 5,08 százalékkal épphogy csak bekerült a parlamentbe.

(para/N)