Súlyos balesetet okozott egy helikopter a Giro d’Italia kerékpárversenyen

2020. október 7. - 08:56 | Sport

Súlyos baleset történt a Giro d’Italia országúti kerékpáros körverseny negyedik szakaszán - számolt be róla a 24.hu

Fotó: Twitter

A Catania és Villafranca Tirrena közötti 140 km-es táv hajrájában Etienne van Empel és Luca Wackermann önhibájukon kívül óriásit bukott.

A televíziós közvetítésben résztvevő egyik helikopter olyan közel szállt hozzájuk, hogy a rotorja által felkavart szél miatt a kordonok elszálltak, telibe találva a két kerékpárost.

A látvány ijesztő volt, mindkét versenyző elvesztette az eszméletét néhány másodpercre, de végül csak az olasz Wackermannt kellett kórházba szállítani.

Számára véget is ért a verseny, ugyanis fejsérülése mellett súlyos arcsérüléseket szenvedett, eltört az orra, megsérült a bal szemöldöke és az álla, de a jobb térde is felhasadt és számtalan zúzódása van.

A holland van Empel sokkal jobban járt, neki csak az ujja sérült meg.

A szakaszt végül a francia Arnaud Démare (Groupama-FDJ) nyerte meg, Valter Attila (CCC) a mezőnnyel együtt a 82. helyen ért célba.

Összesítésben továbbra is a portugál Joao Almeida (Deceuninck – Quick-Step) áll az élen, Valter a 40. helyen van, nyolc perccel lemaradva az éllovastól.