Szerda hajnalban indul az NHL új idénye, immár 32 csapattal és olimpiai szünettel

2021. október 11. - 10:54 | Sport

Magyar idő szerint szerda hajnalban a címvédő Tampa Bay Lightning fogadja a Pittsburgh Penguinst, míg az újonc Seattle Kraken a Vegas Golden Knights vendége lesz az észak-amerikai profi jégkorongliga (NHL) 2021/22-es idényének első játéknapján.

Fotó: TASR/AP

A Seattle 32. csapatként csatlakozik a profiligához, így most már mind a négy csoportban 8-8 együttes küzd a rájátszásba kerülésért.

A tavaly és idén Stanley Kupa-győztes Tampa Bay mellett előzetesen a Vegas, a Colorado Avalanche, valamint a New York Islanders számít bajnokaspiránsnak, lévén ennek a négy alakulatnak a támadósora, a védelme és elsőszámú kapusa is kiválónak mondható, azaz szinte nincs gyenge pontja.

A klubokra 82-82 alapszakasz-mérkőzés vár. Csoportonként a legjobb három, valamint főcsoportonként még további két együttes pontszám alapján jut a főcsoport negyeddöntőbe. A Stanley Kupa utolsó lehetséges meccsnapja június 29. Az alapszakaszt február 7. és 22. között megszakítják, hogy a sztárok részt vehessenek a pekingi téli olimpián. Ez utoljára 2014-ben fordult elő, akkor Szocsiban szerepeltek a világ legjobbjai. Az All Star-gálának február 4-én és 5-én Las Vegas ad otthont.

A szezonban lesz három szabadtéri összecsapás is: hagyományosan január 1-jén rendezik a Winter Classicot, most a Minnesota Wild fogadja a St. Louis Bluest. Ezen kívül február 26-án a Nashville Predators látja vendégül a címvédő Tampát, míg március 13-án a Buffalo Sabres a Toronto Maple Leafs alakulatát.

Érdemes lesz több játékosra és edzőre is figyelni, mert mérföldkőhöz érkeznek pályafutásuk során. Az orosz Alekszandr Ovecskin 730 góllal kezdi az idényt, amivel az örökrangsor hatodik helyén áll. Marcel Dionne (731), Brett Hull (741) és Jaromir Jagr (766) beérhető távolságban van, azaz a Washington Capitals sztárja akár a harmadik helyre is feljöhet. És akkor már csak két játékos, Gordie Howe (801) és Wayne Gretzky (894) lesz előtte. A legendás Gretzky a szezon előtt ismételten hangsúlyozta: reméli, hogy Ovecskin egyszer majd megdönti a rekordját.

A háromszoros Stanley Kupa-győztes, kétszeres olimpiai bajnok Sidney Crosbynak 14 találat hiányzik az 500-as határhoz, amelyet eddig 45-en tudtak elérni. Ovecskinnek és Crosbynak ezek mellett az 1400-as ponthatár sincs távol: az orosznak 80, a Pittsburgh Penguins csatárának ennek eléréséhez 75 pont szükséges.

Megdőlhet egy NHL-es csúcs a szezonban: a philadelphiai Keith Yandle megszakítás nélkül 922 összecsapáson lépett jégre, míg Doug Jarvis 964-gyel tartja a liga "Iron Man" rekordját.

A Vegasból Chicagóban szerződött Marc-Andre Fleury 492 győzelemnél jár, eddig pedig csupán két kapus, Patrick Roy (551) és Martin Brodeur (691) érte el a bűvös 500-as álomhatárt.

A Florida Panthers edzője, Joel Quenneville 962 sikerrel kezdi az idényt, ha csapata jól szerepel, akkor "ezredes" lehet, ami csak a legandás Scotty Bowmannek sikerült (1244).