Konferencia-liga - Otthon harcolhatja ki az elődöntős szereplést a Fiorentina

1

-illusztráció- (Fotó: TASR/AP)

A múlt héten játszott csehországi 0-0 után hazai pályán harcolhatja ki a legjobb négy közé jutást a tavaly finalista Fiorentina a Viktoria Plzeňel szemben a labdarúgó Konferencia-liga negyeddöntős párharcának visszavágóján.

Némileg rontja az olaszok esélyeit, hogy a legutóbbi hét tétmérkőzésükből mindössze egyet tudtak megnyerni, hétfőn például 1-1-es döntetlent játszottak a vendég Genoával. A Plzeň ezzel szemben tavaly november 12. óta csak egy tétmeccset bukott el, s nagy sikert jelentene számára a négy közé jutás, bár a firenzei együttes papíron erősebb kerettel rendelkezik, és komolyabb játékerőt képvisel.

Az ősszel a Ferencváros csoportjából veretlenül, elsőként továbbjutott Fiorentina számára létfontosságú, hogy megnyerje a harmadik számú európai kupasorozatot, különben a következő szezonban valószínűleg lemarad a nemzetközi porondról. A toszkán klub ugyanis az olasz bajnokságban a tizedik helyen áll, hét mérkőzése van még hátra, lemaradása pedig éppen hét pont a már Konferencia-liga-indulást érő helyen álló, hatodik Atalantával szemben.

A 16 közé jutásért rendezett februári párharcban a magyar bajnokot búcsúztató Olimpiakosz a Fenerbahcéhoz látogat azután, hogy múlt csütörtökön 57 perc után már háromgólos előnyben volt, végül mégis csak 3-2-re győzött. Az isztambuli együttes a pireuszi szépítő góljainak köszönhetően szorossá tette a csatát, amelynek visszavágója is komoly izgalmakkal kecsegtet.

A Premier League-ben a Bajnokok Ligája-indulásért versenyben lévő, vasárnap az Arsenal otthonában 2-0-ra nyerő Aston Villának a saját közönsége előtt kiharcolt egygólos előnyét kellene megőriznie a francia Lille vendégeként csütörtök este, míg a görög PAOK egygólos hátrányból folytatja a párharcot fanatikus közönsége előtt a Club Bruggével szemben.