Szoros meccsen kaptak ki a dunaszerdahelyi lányok

1

Fotó: Cséfalvay Á. András (illusztráció)

Idegenben lépett pályára az első ligás VSK Dunaszerdahely női kézilabdacsapata szombaton. Az ellenfél ezúttal Nagytapolcsány (Topoľčany) volt.

A hazaiak vették magukhoz a vezetést, és az első félidőben a vendégcsapatnak nem is sikerült a felzárkózás. A nagytapolcsányiak tartották az egy-két gólos előnyüket. 18:16-tal mentek pihenni a lányok.

A második játékrészben nagy nehezen megtörtént a várt egyenlítés, így a 38.percben 21:21 lett az állás. A hazaiak egészen a 48. percig nem húztak el egynél több góllal a dunaszerdahelyiek elől, azonban az 50. percben fordult a kocka, és több gólos vezetésüket nagytapolcsányiak végig megtartották. Így a mérkőzés végül 31:28-ra zárult.

Nagytapolcsány csapata így 2 ponttal Dunaszerdahely előtt áll a bajnokságban.

TABELLA (forrás: handball.sk)

A dunaszerdahelyiek következő ellenfele Nagysurány csapata lesz, mégpedig jövő vasárnap (március 11.) 17:30-tól a dunaszerdahelyi városi sportcsarnokban.