Szorulhatna a hurok a nagyudvarnoki vasrudas támadás állítólagos felbujtója körül, ha előkerülne Molnár József

2020. augusztus 18. - 14:07 | Régió

Több mint 16 hónapja körözik Molnár Józsefet, a 2015-ben történt brutális nagyudvarnoki vasrudas támadás tavaly áprilisban jogerősen elítélt pozsonyeperjesi elkövetőjét.

Molnár József

„A rendőrség továbbra is nyomoz az elítélt után” – erősítette meg érdeklődésünkre Mária Linkešová kerületi rendőrségi szóvivő, hogy Molnár máig nem került rendőrkézre.

Ebben nyilvánvalóan nem segített a koronavírus-járvány miatt elrendelt intézkedés a szájmaszk kötelező utcai viseletéről, ugyanis egy szökésben lévő bűnöző ezáltal feltűnés nélkül még könnyebben elrejtőzhet az őt kereső hatóságok elől.

E hét pénteken folytatódik az ügyben még 2017 júniusában elindult polgári per, melyben a sértett B. János, akit Molnár egy vasrúddal majdnem megölt 2015 februárjában, kártérítést követel.

Összesen mintegy 14 ezer eurót, emellett maradandó sérülésére való tekintettel havi járadékra is igényt tart, amit ugyancsak az elítéltnek kellene fizetnie. A pert akkor jogerős ítélet híján felfüggesztették, most azonban, 16 hónappal annak meghozatala után folytatódhat.

Még decemberben írtunk arról, hogy B. János feljelentést tett a tanúk ellen, akik a tavaly áprilisban jogerősen lezárt büntetőperben félrevezethették a bíróságot.

A birtokunkban lévő feljelentést úgy fogalmazták meg, hogy azt a nagyudvarnoki N. Sz. és társai ellen teszik. A károsult családja ugyanis N. Sz.-t tartja Molnár felbujtójának, és ő az, aki tulajdonképpen alibit próbált biztosítani számára a bűncselekmény éjszakáján.

A bűntény ötödik évfordulója környékén, február közepén a rendőrség büntetőeljárást indított hamis tanúzás és hamis eskü alapos gyanújával, amelyekkel meg is gyanúsították N. Sz.-t, a többiek esetében a feljelentést elutasították. Amennyiben beigazolódik a bűnössége, alapjáraton egytől öt évig terjedő börtönbüntetéssel sújthatják az ilyen bűntény elkövetőjét.

Ez a büntetőeljárás fél év elteltével még nem lépett túlságosan előbbre, de folyamatban van, B. Jánost július végén hallgatták ki.

Nagyban segíthetné az eljárást, ha kézre kerülne az elkövető, ugyanis abban az esetben, ha terhelő vallomást tenne az ügyben az állítólagos felbujtó ellen, lendíthetne az eljáráson, nem mellesleg segíthetne magán is.

Molnárt ugyanis tavaly négy év letöltendő börtönre ítélték, amiből kb. 7 hónapot az eljárás legelején vizsgálati fogságban már letöltött. Kiszámolhatjuk, hogy ha a jogerős ítélet után börtönbe vonult volna, akkor most már a büntetés felénél járna, miközben jó magaviselet esetén kétharmad után kérvényezhető a feltételes szabadlábra helyezése. Ő ehelyett a szökést választotta, amivel súlyosbít a helyzetén, ám a nyomozás segítése még mindig jó pontnak számít.

(SzT)