Teke: A galántai Katka Beskidová vb-bronzérme

2021. szeptember 4. - 19:55 | Sport

A szlovéniai Kranj és Kamnik városában rendezték meg augusztus utolsó napjaiban az U18 és U23 korosztályúak világbajnokságát.

A galántai sportoló a felvétel jobb szélén (Archív felvétel)

Szlovákia legjobbjai is megmérettettek az erős mezőnyben, köztük Katarína Beskidová, az MKK Slovan Galanta sportolója az ifik kategóriájában. Válogatottságát Katka leginkább a hazai ifjúsági ligában elért kitűnő teljesítményeivel és az idei országos bajnokságon szerzett első helyezésével érdemelte ki.

Daniel Móc edző védence az ún. sprint diszciplínában versenyzett, és szerzett bronzérmet – őt csupán a romániai Noemi Budoi (ezüst) és a horvátországbeli Sara Pejak (arany) előzte meg.

A Szlovákiát képviselő csapatból szintén dobogós helyezést értek el: Naďa Poljaková (KO ŠK Železiarne Podbrezová), Lukáš Nesteš (TJ Rakovice), Erika Hupčíková (TKK Trenčín) és Radoslava Malíčková (KK Pobedim).

A serdülő korúak Világkupáján ugyanakkor és ugyanott érmesek lettek Daniela Mócová (KO ŠK Železiarne Podbrezová) és Kovács Patrik Kovács (Fülek).

A nemzetek ranglistáján Szlovákia az U18-asok kategóriájában az előkelő 5. helyen végzett, az U14-esek kategóriájában pedig a 2. helyen.