TENISZ: Rafael Nadal legyőzte a hazai pályán versenyző Murray-t

2015. november 19. - 08:16 | Sport

A svájci Stan Wawrinka két játszmában legyőzte a spanyol David Ferrert a férfi teniszezők hétmillió dollár összdíjazású, keménypályás londoni ATP-világbajnokságának szerdai második fordulós mérkőzésén. A spanyol Rafael Nadal korábban két szettben legyőzte a hazai közönség előtt szereplő  Andy Murrayt.

Fotó: TASR/Andy Wong

Az Ilie Nastaséról elnevezett kvartettben az ötödik helyen kiemelt Nadal és másodikként rangsorolt Murray mellett a svájci Stan Wawrinka és a spanyol David Ferrer kapott helyet. A hétfői első körös mérkőzéseken Nadal Wawrinkát, míg Murray Ferrert múlta felül két szettben.

A Stan Smith csoportban a világelső és címvédő szerb Novak Djokovic, a svájci Roger Federer, a cseh Tomas Berdych, valamint a japán Nisikori Kej szerepel. A vb 1970 óta íródó történetében először nevezték el a csoportokat korábbi klasszisokról: az amerikai Smith nyerte az első, a román Nastase pedig 1971-ben a második versenyt.

Eredmény, Ilie Nastase-csoport, 2. forduló:

Stan Wawrinka (svájci, 4.)-David Ferrer (spanyol, 7.) 7:5, 6:2
Rafael Nadal (spanyol, 5.)-Andy Murray (brit, 2.) 6:4, 6:1

Az állás: 1. Nadal 2 győzelem/0 vereség (4-0), 2. Murray és Wawrinka 1/1 (2-2), 4. Ferrer 0/2 (0-4)