Tipsport Malta Cup: Döntetlen után büntetőkkel győzött a DAC (videó)

Bronzzal tér haza a máltai nap alól a DAC. Davis szabadrúgásgóljára Smola még válaszolt, ám a tizenegyespárbajban Száraz két büntetőt is hárított, míg Laštůvka csak egyet, így a DAC lett a torna 3. helyezettje.

A szombati, Mladá Boleslav elleni találkozóhoz képest két helyen változtatott kezdőcsapatán Hélder Cristovao. Bednár és Phillips maradtak a cserepadon, helyüket Lalatović és Javro foglalták el. Előbbi Beskorovainyi mellé állt a védelem közepébe (Kružliak egy sorral feljebb ment), a 17 éves Javro pedig a bal szélen kezdett, ám húsz perc után bokasérülés miatt elhagyta a pályát.

Az első félidő nem hozott túl sok helyzetet vagy lövési kísérletet. A legnagyobb lehetőséget a 27. perc hozta, amikor Fábry szöglete után Lalatović jól helyezett fejesét Laštůvka öklözte ki.

A valamivel élénkebb második játékrészben megszerezték a vezetést a sárga-kékek. Davis jó 25 méterről elvégzett szabadrúgásába ugyan beleért a Baník kapusa, de a labda így is a bal felső sarokban kötött ki – 0:1. Két perc múlva egy szép kontrát vezetett a DAC, Vida átadása után Divković növelhette volna csapata előnyét, Laštůvka azonban védte lövését. A 70. percben az amúgy aktívan játszó Vida egyenesen Smola lábára passzolt, aki egyedül állt a kapus előtt és laposan a jobb alsóba lőtt – 1:1.

A hajrában már nem változott az eredmény, így 90 perc után következett a tizenegyespárbaj. A harmadik sorozat végén Száraz kiütötte Jánoš lövését, ezen kívül mindenki pontosan célzott. Az ötödik sorozat végén így Davis dönthetett volna, ám a DAC csapatkapitánya kihagyta a büntetőjét. Száraz Benji mindjárt ezután jól vetődött Fleišman kísérleténél, majd a fiatal Boateng nem hibázott. Így a DAC lett a Tipsport Malta Cup 2020 bronzérmese!

A csapat péntekig folytatja a máltai edzőtábort, vasárnaptól pedig újabb egy hétre a törökországi Belekbe utazik. A következő felkészülési mérkőzést már a félhold országában játsszák, jövő szerdán a Crvena zvezda Belgrád lesz a DAC ellenfele.

FC Baník Ostrava - DAC 1904 1:1 (0:0), 4:5 büntetőkkel
Ta´ Qali Nemzeti Stadion, Málta, 2020. január 27., hétfő, 11:00 ó, napos idő, +16°C
Góllövők: 70. Smola - 56. Davis
11-es párbaj: Šašinka 1:0, Kružliak 1:1, Jirásek 2:1, Divković 2:2, Jánoš 2:2, Fábry 2:3, Kuzmanović 3:3, Ramirez 3:4, Smola 4:4, Davis 4:4, Fleišman 4:4, Boateng 4:5

DAC: Jedlička (46. Száraz) - Blackman, Lalatović (82. Boateng), Beskorovainyi, Davis - Kružliak, Fábry - Divković, K. Vida, Javro (20. Phillips, 67. Schäfer) - Ramirez. Edző: Hélder Cristovao.
Baník: Laštůvka - Fillo (61. Reiter), Pokorný, Svozil, Holzer (84. Fleišman) - Hrubý (61. Jirásek), Kuzmanovič, Kaloč (84. Jánoš) - Lalkovič (72. Procházka), Šašinka, Granečný (61. Smola). Edző: Luboš Kozel.

STATISZTIKA:
Lövés - kapura 2:5, mellé 5:4
Szöglet - 7:5
Les - 1:1

A Tipsport Malta Cup eredményei:
2020.01.25., 11:00 ó: Brno - Ostrava 3:2 (1:2) 23. Přichystal, 46. Fousek, 82. Vintr - 8. Jánoš, 12. Jánoš
2020.01.25., 13:30 ó: Mladá Boleslav - DAC 5:0 (2:0)
2020.01.27., 11:00 ó, a 3. helyért: Ostrava - DAC 1:1 (0:0), 4:5 büntetőkkel, 70. Smola - 56. Davis
2020.01.27., 13:30 ó, döntő: Brno - Mladá Boleslav 1:1 (0:1), 3:4 büntetőkkel, 61. Fousek - 45. Wágner