Több mint másfél éve már, hogy kirúgták a belügyminisztériumtól az ismert krimiírót, Dominik Dánt, aki rendőrként több mint tíz évig a sajtóosztályon dolgozott, de a jelek szerint munkaköre csak annyiból állt, hogy havonta felvegye a fizetését.
Dán távozásával nem csitult el az ügy, a pozsonyi rendőrség ugyanis tavaly októberben hűtlen kezelés súlyos bűntettének gyanújával indított vizsgálatot. Michal Szeiff rendőrségi szóvivő szerint ezt a belügyminisztérium hatósági ellenőrzéséért felelős alkalmazottai követték el. A feljelentést írásban adta be egy fizikai és egy jogi személy. A folyamatban lévő nyomozásra hivatkozva bővebb információt nem árulhat el az üggyel kapcsolatba.
A hatóság így nem pontosította, hogy az elkövető vagy elkövetők milyen összegű kárt okoztak tevékenységükkel. Egyelőre a gyanúsítottak köre sem ismert. Mivel a miniszter tanácsadójáról van szó, nem kizárt, hogy Robert Kaliňák ellen is eljárást indítanak. A múltban éppen ő volt az, aki felvette Dánt a belügyminisztériumhoz.
Kaliňák állítása szerint azért alkalmazta Dánt, hogy kihasználhassa a nyomozóként hosszú évek során szerzett tapasztalatát, és konzultáljon vele a fontos ügyekről. Mint mondta, a miniszter tanácsadója civil munkakör, így ha Dán kilépett volna a rendőrségtől, akkor a tanácsadói fizetés mellett az öregségi nyugdíjat is felvehette volna, ő viszont maradt rendőr, hogy ne növelje a kiadásokat. Kaliňák szerint így semmilyen kár nem keletkezhetett, így nem is tart a lehetséges meggyanúsításától.
Ha viszont mégis a rendőrség célkeresztjébe kerülne, akkor Kaliňák szerint a jelenlegi belügyminisztert, Roman Mikulecet is meg kellene gyanúsítani, ugyanis neki is vannak tanácsadói, mégpedig az egykori rendőrfőnök Jaroslav Spišiak és Peter Kovařík.
Miután napvilágra került a Dominik Dán körüli botrány, Mikulec így kommentálta az egészet:
„Kaliňák úr hibás lépésről beszél azt követően, hogy menesztettünk egy olyan embert, aki elmondása szerint tapasztalt rendőrként rendszeresen elemzéseket végzett. Én ellenkezőleg úgy gondolom, hogy Kaliňák úr szégyene, hogy olyan embereket alkalmazott, akik évtizeden keresztül munkába sem voltak hajlandók járni. Sőt, amellett érvelni, hogy ez a személy segédkezett a bűnügyek leleplezésében, nem csak, hogy hülyeség, hanem veszélyes is. Elképzelhetetlen, hogy egy olyan ember, aki állítólag a sajtóosztályon dolgozott mint referens, kapcsolatba kerülhetett az ügyiratokból származó információkkal.”
Maga az író úgy kommentálta a menesztését, hogy hivatalosan szervezési változtatások miatt kellett távoznia a belügyminisztériumtól. Csak a médiából tudta meg, hogy valójában azért küldték el, mert állítólag csak a fizetést vette fel, de semmilyen munkát nem végzett cserébe. „Ezt mondta rólam a miniszter, aki személyesen találkozni sem akart velem, akit nem érdekelt, hogy valójában mit csináltam, mivel foglalkoztam, mi mindenben vettem részt, mi volt a küldetésem” – jegyezte meg egy hónappal a rendőrségtől való távozását követően Dominik Dán a közösségi oldalán.