Bajnokok Ligája: Továbbjutott a Dortmund, az Atlético Madrid tizenegyesekkel búcsúztatta az Intert

1

Fotó: TASR/AP - Manu Fernandez

A PSV Eindhovent fogadó Borussia Dortmund 2-0-s sikerével harcolta ki a továbbjutást a labdarúgó Bajnokok Ligája negyeddöntőjébe.

Az eindhoveni döntetlent követően a német együttes korán vezetést szerzett, majd az utolsó negyedórában egy meg nem adott találatot, a ráadás perceiben pedig egy újabb szabályos gólt is szerzett a Ruhr-vidéki alakulat. A két gárda negyedik egymás elleni BL-mérkőzésén is veretlen maradt a német klub: két döntetlen mellett másodszor diadalmaskodott.

A PSV-nek az európai kupaporondon változatlanul egyszer sem sikerült továbblépnie olyan oda-visszavágós párharcból, amelynek első felvonásán 1-1-es döntetlent játszott.

Az Atlético Madrid hazai pályán tizenegyesekkel harcolta ki a továbbjutást az Internazionale ellen.

A milánói kék-feketék egygólos hazai sikerük után várták a szerdai visszavágót, amelyben madridi mezőnyfölény után szereztek vezetést Federico Dimarco első BL-góljával. A párharc első mérkőzése óta nem játszó, sérülésből felgyógyult Antoine Griezmann alig két percre rá egyenlített. A rendes játékidő hajrájában Memphis Depay révén a házigazda előbb kapufáig jutott, majd kiegyenlített összesítésben. Sőt, ziccere volt a továbbjutás kiharcolásához is a spanyol csapatnak, ám nem tudott élni vele: következett a hosszabbítás, amely nem hozott döntést. Tizenegyesekkel dőlt el a nyolc közé jutás, az idegek harcát a madridiak bírták jobban, csupán egyszer hibáztak, míg riválisuk háromszor is, így az Atlético lépett a következő körbe.

Az előző kiírásban döntős olasz csapat december 29. óta sorozatban 13 összecsapásán győzött ezt megelőzően.

A Bajnokok Ligája negyed- és elődöntőjének sorsolását pénteken tartják Nyonban.

Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő, visszavágók:

Borussia Dortmund (német)-PSV Eindhoven (holland) 2-0 (1-0)
gól: Sancho (3.), Reus (95.)
továbbjutott: a Dortmund, 3-1-es összesítéssel.

Atlético Madrid (spanyol)-Internazionale (olasz) 2-1 (1-1, 2-1, 2-1) – tizenegyesekkel: 3-2
gól: Griezmann (35.), Depay (87.), illetve Dimarco (33.)
továbbjutott: az Atlético Madrid, 2-2-es összesítéssel, tizenegyesekkel.