Több hét szünet után az oroszok fokozzák az ukrán főváros elleni támadásaikat

2023. november 19. - 09:36 | Külföld

Oroszország vasárnap hajnalban több hullámban, immár második éjszaka dróntámadást indított az ukrán főváros, Kijev ellen, több hét szünet után fokozva az ukrán főváros elleni támadásait - közölte a város katonai vezetése.

Több hét szünet után az oroszok fokozzák az ukrán főváros elleni támadásaikat
Illusztrációs fotó: TASR/AP

"Az ellenség UAV-jai (drónjai) több csoportban indultak, és hullámokban, különböző irányokból támadták Kijevet, ugyanakkor folyamatosan változtatták a mozgási vektorokat (mozgásuk irányát) az útvonal mentén" - közölte a kijevi katonai közigazgatás vezetője a Telegram üzenetküldő alkalmazáson. Szerhij Popko hozzátette: "Ezért a fővárosban többször is elrendeltek légiriadót".

Elmondta, hogy az előzetes információk szerint Ukrajna légvédelmi rendszerei közel 10 iráni gyártmányú Sahíd kamikaze drónt találtak el Kijevben és annak külterületén. A első jelentések szerint "kritikus károkról" vagy áldozatokról nem érkezett jelentés - összegezte beszámolóját.

MTI