A tornaszervező alistáli női csapat diadala Dunaszerdahelyen

2017. március 13. - 18:18 | Sport

A tornaszervező vendéglátók győzelmével fejeződött be a Dunaszerdahelyen szombaton zajló nemzetközi női teremfocitorna.

Verbó Zanett (a labdával), az alistáliak meghatározó egyénisége (Lelkes Szabolcs felvételei)

Az alistáli női futballcsapat által szervezett megmérettetésen a városi sportcsarnokban négy csallóközi (Alistál, DAC, Egyházgelle, Kisudvarnok) és négy magyarországi (Écs, Nyúl, Győrszentiván, Ikrény) kollektíva mérte össze a tudását.

Az alakulatok előbb két négyes csoportban körmérkőzéses rendszerben vetélkedtek a pontokért, a csoportok két-két legjobbja az elődöntőben folytatta, a többiek pedig helyosztót játszottak. Az izgalmas fináléban rendes játékidőben nem rezdültek a hálók. Ebben oroszlánrésze volt az alistáliak kapusának, Kuczman Anitának, aki négy ziccert hárított. A tornagyőztesről büntetőrúgások döntöttek. Az első sorozatban nem kapituláltak a kapusok, a negyedik büntetőjüket az alistáliak értékesítették, az ikrényieké kimaradt, ezzel a házigazdák tornadiadala került a krónikába.

A szervezők az első három helyezettet serleggel, a legjobb kapust és mezőnyjátékost különdíjjal jutalmazták.

A tornagyőztes alistáliak

A harmadik helyért vívott párharcon a Győrszentiván kollektívája legyőzte a DAC-ot

Az écsi Kolompár Krisztinát választották a torna legjobb mezőnyjátékosának

A csoport: Alistál–DAC 1:1, DAC–Nyúl 3:1, Alistál–Nyúl 4:1, DAC–Écs 3:0, Alistál–Écs 1:0, Nyúl–Écs 1:3.

B csoport: Egyházgelle–Kisudvarnok 2:0, Győrszentiván–Ikrény 2:0, Egyházgelle–Győrszentiván 1:1, Egyházgelle–Ikrény 0:2, Kisudvarnok–Győrszentiván 0:1 Kisudvarnok–Ikrény 0:0.

Első elődöntő: Alistál–Győrszentiván 1:1 – büntetőkkel: 2:1.

Második elődöntő: DAC–Ikrény: 0:1.

Mérkőzés a 7. helyért: Nyúl–Kisudvarnok 1:3.

Mérkőzés az 5. helyért: Écs–Egyházgelle 0:4.

Mérkőzés a 3. helyért: DAC–Győrszentiván 1:3.

Döntő: Alistál–Ikrény 0:0 – büntetőkkel: 1:0.