Történelmi nyeremény: háromszor játszotta meg ugyanazokat a mérkőzéseket, hatalmas összeget tehetett zsebre

1

Illusztráció (Fotó: Pixabay)

Rekordnyeremény született a Tipsport fogadóirodánál.

Filip Timár, a vállalat részlegvezetője szerint hatalmas nyereményre tett szert egy személy, aki a zohori (Malacky-i járás) fogadóirodában három azonos szelvényt játszott meg, amelyekkel összesen 182 187,63 eurót nyert. A Tipsport történetében még sosem nyertek ekkora összeget.

Timár elmondása szerint megközelítőleg két év után nyert valaki 100 ezer eurót meghaladó összeget. Hogy valóban nagy szerencséről van szó, azt az is mutatja, hogy az illető mindhárom szelvényen a lehető legmagasabb összeget tette fel, tehát 999 eurót. Mindhárom szelvényen 60,79-es volt a szorzó.

A Tipsport szerint a tippelő négy mérkőzést választott ki: a Konferencia Ligában az Atalanta-Sporting összecsapást tippelte meg 1-esre, aminek 1,82 volt a szorzója (az eredmény 2:1), valamint a Plzeň-Servette találkozót játszotta meg X-re, aminek 3,3 volt a szorzója (az eredmény 0:0). Az olasz bajnokságból az Empoli-Bologna találkozót 2-esben tette fel 2,14-es szorzóért (az eredmény 0:1), a ciprusi bajnokságból pedig Zakakiou-Othellos mérkőzést. Utóbbinál azt tippelte meg, hogy a vendégek nyerik meg az első és a második félidőt is. Ezért 4,73-as szorzó járt (az eredmény 0:4, a félidőben 0:3).

Az illető tehát egy szelvénnyel 60 729,1 eurót nyert, de mivel háromszor játszotta meg ugyanazt, a végösszeg 182 187,63 euróra rúg.

Nem sok hiányzott, hogy a nyertes még több pénzt tegyen zsebre, ugyanis további két szelvényt játszott meg ugyanezekkel a mérkőzésekkel, a különbség viszont csak annyi volt, hogy a ciprusi találkozón legalább 5 gól esik majd, de végül csak 4 született. Ezzel a két szelvénnyel 128 ezer eurót nyerhetett volna.