Tour de France - Belga szökevény nyerte a szakaszt, Alaphilippe visszavette a sárga trikót

2019. július 13. - 19:56 | Sport

Egy belga szökevény, Thomas de Gendt nyerte szombaton a Tour de France országúti kerékpáros körverseny nyolcadik szakaszát, amelyen a francia Julian Alaphilippe egy helyet előrelépve összetettben az élre állt.

Fotó: TASR/AP

A Macon és Saint-Étienne közötti 200 kilométert a győztes 5:00:17 óra alatt teljesítette, De Gendt sikerének értékét növeli, hogy szökevényként tudott az élen maradni.

A Lotto-Soudal szakaszgyőztesét két francia, Thibaut Pinot és Julian Alaphilippe követte, akik nagyot csatáztak egymással is, de a hajrában hiába jöttek fel a belgára, már nem tudták megelőzni.

Alaphilippe az összetettben visszavett elsőség miatt lehet boldog, Pinot pedig azért, mert a favoritok közül jelenleg a legelőkelőbb helyen áll összetettbeli harmadik helyével.

A mezőny, benne a szakaszt még az élen kezdő olasz Giulio Cicconével 26 másodperccel De Gendt mögött ért célba, Pinot-éktól húsz másodperccel elmaradva.