Tovább bonyolódik a Stonhenge-rejtély

2015. december 8. - 12:56 | Tech

A Stonehenge alapjainak tökéletes mását találták meg kutatók, a nagyságuk és a formájuk is teljesen azonos.

Tovább bonyolódik a Stonhenge-rejtély
Fotó: TASR/AP

A kövek valamikor időszámításunk előtt 2900-ban kerülhettek Stonehenge-be, a mostani leletek ennél sokkal korábbiak. Craig Rhos-y-felinnél időszámításunk előtt 3400-ból, Carn Goedogban 3200-ból találtak ugyanolyan köveket – írja az Index.

A kérdés az, hogy hol töltötték a kövek ezt a nagyjából ötszáz évet. Mike Parker Pearson, a University College London professzora szerint eléggé valószínűtlen, hogy ötszáz évig tartott volna a 225 kilométeres út. Sokkal valószínűbb, hogy az építmény először ezen a területen állt, utána vitték csak át Stonehenge-be.

E szerint az elmélet szerint még az eddig gondoltnál is öregebb az építmény. Persze arra nem tudott választ adni a professzor, hogy miért vitték át a többtonnás köveket, hogy megépítsék Wiltshire-ben is. Mindenesetre a legmodernebb eszközökkel fésülik át a területet, hátha találnak valami kézzelfoghatót, esetleg megtalálják, pontosan hol állhatott eredetileg a Stonehenge-ben látható formáció. A kutatók mindenesetre bizakodóak, 2016-ra nagy áttörést várnak a kutatásban.

Index

Címkék: Stonhenge, régészet