U19: A szlovák válogatott 5-1-re legyőzte magyar ellenfelét a felkészülési meccsen

2015. október 16. - 12:26 | Sport

A magyar U19-es válogatott 5-1-es vereséget szenvedett Szencen a házigazda szlovákoktól.

Az Eb-selejtező elitkörre készülő szlovák válogatott kedden nem kis szerencsével tudta 3-2-re megnyerni a két csapat lipóti felkészülési meccsét, a műfüvön rendezett csütörtöki, szenci visszavágón azonban teljesen megérdemelten győzte le a magyarokat.

Bár a szlovákok már a találkozó első perceiben agresszívan letámadtak a magyar térfélen, eleinte semmi sem utalt arra, hogy bármelyik csapat nagy különbséggel nyerheti meg a meccset. Az első negyedóra végéhez közeledve egy ártalmatlan szituációban a magyar kapus elcsúszott egy kapu felé guruló labda elrúgásánál, a szlovákok lecsaptak az adódó lehetőségre, és

Mráz révén megszerezték a vezetést.

A kapott gól után némi fejetlenség lett úrrá a magyar csapaton belül, a szlovákok pedig kegyetlenül kihasználták a bizonytalankodásaikat,

a 16. percben Mráz fejjel volt eredményes, majd a 37. percben Špalek egy távoli lövéssel növelte a hazai előnyt, így már a szünetre eldőlt a találkozó.

A második félidőre kiegyenlítetté vált a találkozó, előbb Czingráber, majd Murka lövésénél kellett nagyot védenie a hazai kapusnak. A 82. percben Rózsahegyi Dominik beadása után

Popov Patrik szépített,

majd pár perccel később egy szabályosnak tűnő magyar gólt nem adott meg a játékvezető. Így 3-2 helyett 4-1-re alakult a mérkőzés, mert az ellentámadás végén büntetőhöz jutottak a szlovákok,