Újabb óriásberuházást terveznek Nyugat-Szlovákiában, közel ezer új munkahely jönne létre

2023. augusztus 21. - 19:44 | Belföld

JFcon nevű cég egy 31 milliós beruházási tervet tett le az asztalra, raktárhelyiségeket hoznának létre a D1-es gyorsforgalmi út mellett Szencen - írja a HN.

Újabb óriásberuházást terveznek Nyugat-Szlovákiában, közel ezer új munkahely jönne létre
Ipari park Szencen (prologis)

A raktárhelyiségeket egy 70 ezer négyzetméteres területen építenék fel, a cég szerint a helyiségekben egyszerűbb összeszerelő munkákat is létre lehez hozni.

A JFcon nem volt hajlandó nyilatkozni, ám a portál még is is számos információhoz jutott hozzá a beruházás kapcsán.

A HN szerint a raktárhelyiségek létrehozása 31 millió euróba fog kerülni, és közel ezer embernek adnának munkát - 200 adminisztratív, 700 manuális - ám ez inkább a jövőbeli bérlőktől függ.

A beruházásnak egyelőre még annyira az elején járunk, hogy az sem világos, mely cégek vennék bérbe a raktárakat.


(HN)