Ultra Tisza-tó 130: Messzire mentek, határaikat átlépve remekeltek a Bősi Futóklub versenyzői

2022. július 5. - 12:15 | Sport

A Bősi Futóklub tagjai (felvételünkön) legutóbb az Ultrabalaton kisköreként elhíresült Ultra Tisza-tó 130 versenyen álltak csatasorba. A megmérettetésről Király Mátyás klubelnök tájékoztatta a Paramétert.

Fotó: Bősi Futóklub

„Tudtuk, hogy nehéz lesz, hiszen arra vállalkoztunk, hogy a kánikulában, a perzselő napsütésben ultratávot futunk. Gašparik Tomi és Póda Csaba az egy kört, vagyis a 65 kilométert választotta. Ez azért volt nagy kihívás, mert mindkettőjüknek a maratoni volt az eddigi leghosszabb futása. A hőség ellenük szólt, a táv hossza szintén, de volt egy nagy előnyük. Horváth Erik ugyanis bringás kísérőként segítette őket a viadalon. Egyébként a hosszabbik távból sem maradtunk ki. Erre a 130 kilométerre, ami két körből állt, Képesi Attila jelentkezett. Mivel Attila ennél hosszabb távon (161 kilométeren) májusban már bizonyított, ezért magabiztosan állt be a rajtzónába. Az ő kísérője hűséges futózsákja és a nap volt. A versenynap végén mindenkit Finisher-ré, vagyis sikeres teljesítővé avattak. Csaba 7 óra 34 perccel, míg Tomi 1 perccel lemaradva tőle 7 óra 35 perces időt produkált. Attila viszont ennél jóval hosszabb időt töltött a pályán. Ezért egy kis pihenő után Erik ismét nyeregbeszállt és elindult vele szemben. Nagyjából az utolsó harminc kilométert már együtt tették meg, ezzel megkönnyítve, felgyorsítva a haladást. Attilának 14 óra 3 perc alatt sikerült célba futnia. A másnapot futóink a pihenésre szánták. Erikben azonban még rejlettek erőtartalékok. Fáradságát száműzve az 5 kilométeres távon is rajthoz állt. Okosan osztotta be erejét. Jól kalkulált, 21:09-es időeredménnyel abszolút sorrendben a 3. Helyen zárt. Rangos eseményen a dobogó legalsó fokára került. Több, mint 300 kilométert kellett utaznunk, de ezekért a sikerekért, az élményekért megérte. Újra megtennénk.”