US Open - Serena Williams elsöprő sikert aratott nővére ellen

2018. szeptember 1. - 18:12 | Sport

Az egyaránt korábbi világelső Williams nővérek mérkőzésén Serena a vártnál is simábban győzte le Venust a New Yorkban zajló amerikai nyílt teniszbajnokság női versenyének harmadik fordulójában, pénteken.

Fotó: AP

A 17. helyen kiemelt Serena kilenc ászt szervált, és mindössze három játékot veszített a 73 perces mérkőzésen.

Ez volt a Williams nővérek harmincadik hivatalos meccse egymás ellen, a hatszoros US Open-bajnok Serena már 18-12-re vezet, míg a Grand Slam-tornákon 11-5 az állás a javára. Ezt megelőzően legutóbb a tavalyi ausztrál nyílt bajnokság döntőjében mérkőztek egymással, akkor Serena - már várandósan - két szettben győzött.

A férfiaknál a világranglista-vezető spanyol Rafael Nadal csak nagy nehézségek árán, négy rendkívül szoros szettben, hátrányból fordítva tudta legyőzni az orosz Karen Hacsanovot. Találkozójuk 4 óra 25 percig tartott.

Eredmények, 3. forduló, a 16 közé jutásért:

férfiak:

Nadal (spanyol, 1.)-Hacsanov (orosz, 27.) 5:7, 7:5, 7:6 (9-7), 7:6 (7-3)

korábban közölt pénteki eredmény:

Baszilasvili (georgiai)-Pella (argentin) 6:3, 6:4, 1:6, 7:6 (7-4)

nők:

Ka. Pliskova (cseh, 8.)-Kenin (amerikai) 6:4, 7:6 (7-2)
S. Williams (amerikai, 17.)-V. Williams (amerikai, 16.) 6:1, 6:2
Barty (ausztrál, 18.)-Muchova (cseh) 6:3, 6:4
Kanepi (észt)-Peterson (svéd) 6:3, 7:6 (7-3)

korábban közölt pénteki eredmények:

Stephens (amerikai, 3.)-Azarenka (fehérorosz) 6:3, 6:4
Szvitolina (ukrán, 7.)-Vang (kínai) 6:4, 6:4
Mertens (belga, 15.)-Strycova (cseh, 23.) 6:3, 7:6 (7-4)
Sevastova (lett, 19.)-Makarova (orosz) 4:6, 6:1, 6:2

női páros, 2. forduló (a 16 közé jutásért):

Babos Tímea, Kristina Mladenovic (magyar, francia, 2.)-Nicole Gibbs, Sabrina Santamaria (amerikai) 6:0, 6:2
Hszie Sz-vej, Arina Szabalenka (tajvani, fehérorosz) - Stollár Fanny, Nina Stojanovic (magyar, szerb) 6:4, 7:6 (7-5)