Vb-2022: Ghána megszerezte első győzelmét a tornán

2022. november 28. - 16:08 | Sport

A ghánai válogatott gólgazdag mérkőzésen 3-2-re legyőzte a Koreai Köztársaság csapatát a katari labdarúgó-világbajnokság hétfői játéknapján, a H csoport második fordulójában.

Fotó: TASR/AP

Az afrikai együttesnek ez a második ötgólos találkozója, a nyitókörben ugyanis 3-2-es vereséget szenvedett Portugáliától.

H csoport, 2. forduló:

Koreai Köztársaság-Ghána 2-3 (0-2)
al-Rajjan, Egyetemvárosi Stadion, 43 983 néző, v.: Anthony Taylor (angol)
gólszerzők: Cso (58., 61.), illetve Salisu (24.), Kudus (34., 68)
sárga lap: Csong (27.), Kim Jung Kvon (77.), illetve Amartey (21.), Lamptey (73.)

Koreai Köztársaság:
Kim Szung Kju - Kim Mun Hvan, Kim Min Dzse (Kvon Kjung Von, 92.), Kim Jung Kvon, Kim Csin Szu - Kvon Csang Hun (Li Kang In, 57.), Hvang In Bom, Csong Vu Jong (Hvang I Dzso, 78.), Szon Hung Min - Cso Kue Szung, Dzsong Vu Jong (Na Szang Ho, a szünetben)

Ghána:
Lawrence Ati-Zigi - Tarif Lamptey (Denis Odoi, 78.), Daniel Amartey, Mohammed Salisu - Mohammed Kudus (Alexander Djiku, 83.), Thomas Partey, Salis Abdul Samed, Gideon Mensah (Baba Rahman, 88.) - André Ayew (Daniel-Kofi Kyereh, 78.), Jordan Ayew (Kamaldeen Sulemana, 78.) - Inaki Williams

I. félidő:
24. perc: J. Ayew ívelt bal oldali szabadrúgásból a kapu elé a sűrűbe, ott előbb többen is elvétették a labdát, amely végül A. Ayew kézfejét érintve csorgott Salisu elé. A védő gyorsan eszmélt, és az ötösről nem hibázott (0-1).
34. perc: J. Ayew ezúttal akcióból, de szintén a bal oldalról emelt a kapu előterébe, ahová a hosszú oldalról nagy lendülettel, jó ütemben érkezett Kudus, és a szélső a kapu bal oldalába csúsztatta a labdát (0-2).

II. félidő:
58. perc: A frissen beállt Li adott be balról a rövidre, Cso jó ütemben érkezett, és Salisut megelőzve vetődve fejelt a kapuba (1-2).
61. perc: Kim Csin Szu balról, az alapvonalról ívelt át a hosszúra, Ati-Zigi a gólvonalon maradt, két ghánai védő sem ugrott fel, nem úgy Cso, aki ismét a kapuba fejelt (2-2).
68. perc: Mensah futott fel a bal szélen, laposan lőtt középre, ahol előbb Williams rúgott lyukat, a hosszú oldalon viszont érkezett Kudus, aki a kapu jobb oldalába lőtt (2-3).

A kezdés a mozgékony dél-koreaiaké volt, akik beindulásokkal, helyváltoztatásokkal adtak sok munkát a ghánaiaknak. Utóbbiak azonban rendre szereltek, blokkoltak, a közelharcokban pedig érvényre juttatták fizikai felépítésükből adódó fölényüket, így az ellenfél mezőnyfölénye nem párosult helyzetekkel. A 24. percben váratlanul az afrikai csapat szerzett vezetést, amellyel megtörte riválisa addigi lendületét. Nemcsak az eredmény, a játék képe is változott, Ghána pedig ezt kihasználva átvette a kezdeményezést, majd növelte előnyét. A szünetig feltámadt a dél-koreai csapat, de erejéből mindössze két felvillanásra futotta.

A szünet után az ázsiaiak azonnal rohamra indultak, majd bő tíz perc elteltével Cso duplájával három perc alatt egyenlítettek. A koncentrációjukat elvesztett ghánaiak azonban időben kapcsoltak, játékuk ismét zártabbá és fegyelmezettebbé vált, a 68. percben pedig visszavették a vezetést. Az izgalmas végjátékban az ázsiai csapat mindent egy lapra feltéve támadott, egyenlítési lehetőségei is bőven adódtak, különösen beívelésekből veszélyeztetett, de újabb gólt már nem tudott szerezni, így egy pontjával nehéz helyzetben várja a csoport zárófordulóját.