Marokkó meglepetésre 2-0-ra legyőzte Belgiumot vasárnap a katari labdarúgó-világbajnokságon az F csoport második fordulójában.

Doha, al-Tumama Stadion, 43 738 néző, v.: Cesar Arturo Ramos (mexikói)
gólszerzők: Szabiri (73.), Abuhlal (92.)
sárga lap: Onana (29.), illetve Szabiri (95.)

Thibaut Courtois - Thomas Meunier (Romelu Lukaku, 81.), Timothy Castagne, Jan Vertonghen - Toby Alderweireld, Axel Witsel, Amadou Onana (Youri Tielemans, 60.), Thorgan Hazard (Leandro Trossard, 76.), Eden Hazard (Dries Mertens, 60.) - Kevin De Bruyne, Michy Batshuayi (Charles De Ketelaere, 76.)

Marokkó:
Munir Mohamedi - Asráf Hakimi (Jahia Attijat Allah, 68.), Nájef Aguerd, Nusszáir Mazrauj, Romain Szaissz - Szofjan Amrabát, Azzedin Ounahi (Dzsavad el-Jamik, 78.), Szelim Amallah (Abdelhamid Szabiri, 68.) - Hakim Zijecs, Szoán Bufál (Zakaria Abuhlal, 72.), Juszef En-Neszjiri (Abderrazak Hamdallah, 72.)

II. félidő:
73. perc: Szabiri végzett el szabadrúgást a bal oldalon, a rövid sarok felé tekert, Courtois előtt félrehajolt egy marokkói, és a kapus mellett a labda végül a hálóban kötött ki (0-1).
92. perc: Zijecs cselezte be magát a 16-oson belülre, és középre gurításából a rövid oldalon érkező Abuhlal hét méterről a bal felső sarokba lőtt (0-2).

A találkozó elejétől fogva a második győzelmükre hajtó belgák diktálták a tempót, a vb-t döntetlennel kezdő marokkóiak - akiknél az elsőszámú kapus, Jásszina Bono a himnusz közben rosszul lett, és nem vállalta a játékot - erejéből csak egy-egy veszélytelen ellentámadásra futotta. Komoly helyzetet eleinte az európai gárda sem tudott kidolgozni, és csak a 19. percben találta el először a kaput, majd fokozatosan magukra találtak a marokkóiak, és egyre többet birtokolták a labdát. A félidő slusszpoénja Zijecs gólja lehetett volna, de azt videózás után - les miatt - érvénytelenítette a játékvezető.
Térfélcsere után mindkét kapu előtt adódtak lehetőségek, a kezdővé előlépett Munir Mohamedi több nagy védést is bemutatott. Marokkó némi meglepetésre, részben Thibaut Courtois hibájából vezetéshez jutott, így Roberto Martínez kapitány még a combsérüléséből lábadozó Romelu Lukakut is becserélte. Belgium mindent egy lapra feltéve rohamozott, de a támadásokból hiányzott az átütőerő, a hajrában pedig Abuhlal bebiztosította a marokkói diadalt, így a favoritok közé sorolt európai együttes 1994 óta először kapott ki vb-csoportkörben.