Luszail, 88 966 néző, v.: Daniele Orsato (olasz)
gólszerzők: Messi (64.), Enzo Fernandez (87.)
sárga lap: Montiel (42.), illetve Araujo (22.), Gutierrez (50.), Herrera (66.), Alvarado (89.)

Emiliano Martinez - Gonzalo Montiel (Nahuel Molina, 63.), Nicolas Otamendi, Lisandro Martinez, Marcos Acuna - Angel Di Maria (Cristian Romero, 69.), Rodrigo De Paul, Guido Rodriguez (Enzo Fernandez, 50.), Alexis Mac Allister (Exequiel Palacios, 69.) - Lionel Messi, Lautaro Martinez (Julian Alvarez, 63.)

-------
Guillermo Ochoa - Kevin Alvarez (Raul Jimenez, 66.), Nestor Araujo, Cesar Montes, Hector Moreno, Jesus Gallardo - Hector Herrera, Andres Guardado (Erick Gutierrez, 42.), Luis Chavez - Alexis Vega (Uriel Antuna, 66.), Hirving Lozano (Roberto Alvarado, 73.)

II. félidő:
-----------
64. perc: Messi vette át a labdát 20 méterre a kaputól, majd középről kilőtte a bal alsó sarkot (1-0).
87. perc: egy bal oldali kis szöglet után Enzo Fernandez tört be a 16-oson belülre, majd annak sarkáról gyönyörűen a bal felső sarokba tekert (2-0).

Lionel Scaloni, az argentinok szövetségi kapitánya öt helyen változtatott a szaúdiaktól elszenvedett vereség alkalmával kifutott kezdőcsapaton, de természetesen helyet kapott az együttesben a hétszeres aranylabdás Lionel Messi, aki karrierje 21. világbajnoki mérkőzésén lépett pályára, beérve ezzel hazája örökranglistájának élén a legendás Diego Maradonát. A mexikóiaknál az első fordulót kihagyó Andres Guardado ezúttal lehetőséget kapott, ezzel Messihez hasonlóan az ötödik világbajnokságon lépett pályára. Ő lett

Az első félidő egyetlen veszélyes jelenetére 45 percet kellett várni, ekkor egy mexikói szabadrúgást védett magabiztosan az argentin kapus. Ezt leszámítva rengeteg szabálytalanság, közte számos kőkemény belépő jellemezte a találkozót.

A fordulást követően fölénybe kerültek az argentinok, de ez helyzetek formájában egyáltalán nem mutatkozott meg. Végül a 64. percben tört meg a jég, amikor Messi szinte a semmiből egy átlövéssel szerzett vezetést az argentinoknak. A mexikóiaknak természetesen egyből sietősebbé vált a dolguk, de képtelenek voltak igazán ritmust váltani, támadásaikból az ötlet és a lendület is hiányzott. A hajrában az argentinok a csereként pályára lépő Enzo Fernandez góljával döntötték el a három pont sorsát.