Vb-selejtező: Féltucat góllal zártak a szlovákok

1

Fotók: TASR/AP - Rene Rossignaud

A szlovák labdarúgó-válogatott vasárnap délután 0-6-ra győzőtt a világbajnoki selejtező utolsó fordulójában a Málta ellenfeleként.

A vendégek már 15 perc után 0-3-ra vezettek Rusnák kettő, illetve Duda egy találatával. A hazaiak a fordulást követően még nehezebb helyzetbe kerültek, mivel Camenzuli és Teoma is a kiállítás sorsára jutott.

A továbbiakban is a szlovákok uralták a mérkőzést: a 69. percben Duda növelte négygólosra a csapata előnyét, majd három perccel később a csereként beálló De Marco az ötödik gólt is belőtte.

A hajrához érve Duda megszerezte a mérkőzésbeli harmadik találatát, ezzel beállítva a végső eredményt.

A szlovák válogatott így Horvátország és Oroszország mögött a harmadik helyen végzett a selejtezős csoportban.

Orosz öngól ért katari indulást Horvátországnak

A legutóbb ezüstérmes horvát válogatott biztosította helyét a jövő évi katari labdarúgó-világbajnokságon, amelynek európai selejtezősorozatában, a záróforduló vasárnapi játéknapján 1-0-ra legyőzte az eddigi éllovas orosz együttest.

Oroszország kétpontos előnnyel várta a spliti rangadót, így már a döntetlen is vb-szereplést ért volna nemzeti csapatának, ám a szakadó esőben lejátszott találkozó hajrájában Kudrjasov öngólja csoportelsőséget ért a horvátoknak. Az elsőségért vívott harcban alulmaradó orosz együttes pótselejtezőt játszhat.

A tíz csoportból az elsők jutnak ki a 2022-es, katari világbajnokságra, a másodikok pedig pótselejtezőt játszhatnak a részvételért. Mellettük a Nemzetek Ligájából a két legjobb olyan csoportgyőztes csatlakozik a pótselejtező mezőnyéhez, amely a vb-selejtezők során nem végez az első két helyen. A 12 csapatot majd három csoportra osztják és egymérkőzéses elődöntő-döntő rendszerben küzdenek majd meg a fennmaradó három helyért.

Európai vb-selejtezők, 10. (utolsó) forduló:

H csoport:

Málta-Szlovákia 0-6 (0-3)
g.: Rusnák (6., 16.), Duda (8., 69., 80.), De Marco (72.)
kiállítva: Camenzuli (47. – Málta), Teuma (51. – Málta)

Horvátország-Oroszország 1-0 (0-0)
gól: Kudrjasov (81. – öngól)

Szlovénia-Ciprus 2-1 (0-0)
g.: Zajc (48.), Gnezda Cerin (84.), illetve Kakulli (89.)

A csoport végeredménye: 1. Horvátország 23 pont, 2. Oroszország 22 , 3. Szlovákia 14 (17-10), 4. Szlovénia 14 (13-12), 5. Ciprus 5 (4-21), 6. Málta 5 (9-30)