Vb-selejtezők - Az amerikaiak nem bírtak Kanadával

1

-illusztráció- (Fotó: TASR/AP)

Az Egyesült Államok 1-1-es döntetlent játszott a vendég Kanadával a jövő évi, katari labdarúgó-világbajnokság észak-amerikai selejtezősorozata harmadik, utolsó szakaszának második fordulójában, vasárnap.

Mindkét együttes két döntetlennel várja a folytatást, míg az éllovas Mexikó, hibátlan teljesítménnyel és hat ponttal, miután ezúttal Costa Rica vendégeként győzött 1-0-ra.

A selejtezősorozat szerdán folytatódik.

Egyesült Államok-Kanada 1-1 (0-0)

gól: Aaronson (55.), illetve Larin (62.)

Costa Rica-Mexikó 0-1 (0-1)

gól: Pineda (45+1. – 11-esből)

Salvador-Honduras 0-0

Jamaica-Panama 0-3 (0-2)

gól: Andrade (14.), Blackburn (39.), Waterman (82.)

Az állás:

1. Mexikó 6 pont, 2. Panama 4, 3. Kanada 2 (2-2), 4. Honduras és Egyesült Államok 2-2 (1-1), 6. Salvador 2 (0-0), 7. Costa Rica 1, 8. Jamaica 0

Az első három helyezett kijut a jövő évi, katari világbajnokságra, a negyedik pedig pótselejtezőt játszhat.